Výtvarné umění 19. - 21. století (181. aukce)

První podání – možnost činit příhozy či si vkládat limity na položky sálové aukce. První podání je ukončeno v 15:00 hodin v den aukce. Samotná sálová aukce se uskuteční 25. 2. 2021 od 18 hodin.
Aukce bude přenášena živě přes portál livebid.cz.
V případě zájmu o prohlídku děl si můžete domluvit osobní schůzku na emailu info@galerie-vltavin.cz nebo na telefonu 224 930 340.

  • Pietro Antonio Rotari (následovník)

    (1707-1762)

    Čtenářka dopisu

    Položka č.: 14

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (440 €)

    Ukončení prvního podání: 25. 02. 2021 15:00

    Aktuální cena: 11.000 CZK (440 €)

  • Bedřich Wachsmann

    (1871-1944)

    Položka č.: 15

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    pastel, papír, 1922, 21,8 x 27,5 cm, LD monogr. WB 1922, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem. Bedřich Wachsmann byl český malíř, grafik, architekt a teoretik, studoval na akademii v Drážďanech, poté pobýval v Innsbrucku a Mnichově. Od r. 1856 se natrvalo usadil v Praze a působil mim…

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

    Muži v salonu

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    olej, dřevěná deska, 9 x 12 cm, sign. vzadu, rám

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    Portrét ženy

    Položka č.: 17

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    olej, plátno, 1. pol. 19 století, 24,5 x 21 cm, rám, přiložena restaurátorská zpráva

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

    Portrét muže

    Položka č.: 18

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    olej, plátno, 24 x 21,5 cm, rám, přiložena restaurátorská zpráva

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

  • Jan Zrzavý

    Postava s kopím

    Položka č.: 19

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    tužka, papír, 21 x 15 cm, monogr. PD J.Z., zažloutlý, lehce zašpiněný papír, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 6.500 CZK (260 €)

    Poslední dražitel: ID6**4 Historie příhozu

  • Alfréd Justitz

    (1879-1934)

    Eroticky motiv

    Položka č.: 20

    Vyvolávací cena: 7.900 CZK (316 €)

    akvarel, papír, 1920, 18,5 x 24,5 cm, rám, žák prof. J. Kotěry na Českém škole techické v Praze, M. Pirnera a F. Thieleho na AVU v Praze, poté studium na akademiích v Karlsruhe a Berlíně, člen skupiny Tvrdošíjní a SVU Mánes

    Aktuální cena: 7.900 CZK (316 €)

  • Augustin Němejc

    (1861-1938)

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    tuš, akvarel, běloba, papír, 1889, 26,5 x 18,7 cm, sign. PD Aug. Němejc, rám, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

    Květiny

    Položka č.: 22

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (800 €)

    olej, dřevěná deska, 20 x 18 cm, rám, přiložena restaurátorská zpráva

    Aktuální cena: 20.000 CZK (800 €)

    Květiny II

    Položka č.: 23

    olej, dřevěná deska, 20 x 18,5 cm, rám, přiložena restaurátorská zpráva

  • František Hoplíček

    (1890-1946)

    Žně

    Položka č.: 24

    olej, lepenka, 69 x 99,5 cm, sign. LD F. Hoplíček, rám, vzadu autorské razítko, žák prof. Bukovce a Ottenfelda na AVU v Praze, člen SVUM v Hodoníně, spoluzakladatel Klubu přátel umění v Olomouci

  • Gustav Macoun

    (1892-1934)

    Položka č.: 25

    olej, lepenka, 45 x 57 cm, sign. LD Gust. Macoun, rám, oděrky na rámu, žák V. Jansy, Al. Kalvody, Ant. Slavíčka

  • Marcel Krasický

    (1898-1968)

    Valašská víska

    Položka č.: 26

    olej, dřevo, 1947, 30 x 59,5 cm, sign. PD Mr. Krasický, rám, vzadu štítek Pravost díla ověřil PhDr. Milan Možíš, csc.

  • František Emler

    (1912-1992)

    Cep na Šumavě

    Položka č.: 27

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    olej, sololit, 25,5 x 69 cm, rám, žák prof. O. Nejedlého a V. Pukla na AVU v Praze

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu

  • Ota Janeček

    Podzim

    Položka č.: 28

    Vyvolávací cena: 198.000 CZK (7.920 €)

    olej, plátno, 1974, 74 x 61 cm, sign. LD Ota Janeček 1974, rám, vzadu popsáno autorem, jeden z předních českých umělců tzv. generace druhé světové války. Studoval kresbu na ČVUT v Praze u O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, kteří měli také později vliv na jeho dílo. Byl členem SVU Mánes a SČUG Hol…

    Aktuální cena: 198.000 CZK (7.920 €)

  • Karel Valter

    (1909-2006)

    Kos na piedestalu

    Položka č.: 29

    Vyvolávací cena: 22.000 CZK (880 €)

    tuš, akvarel, kvaš, papír, 1988, 29 x 45 cm, sign. PD VALTER 88, rám, popsáno autorem, tento umělecky nekonvenční malíř se prosadil také jako grafik a fotograf. Po druhé světové válce se jeho hlavním tématem stala krajina, příroda. Na tvorbě z tohoto období je dodnes oceňováno jeho nesmírně originál…

    Aktuální cena: 22.000 CZK (880 €)

  • Karel Valter

    (1909-2006)

    Sušení prádla

    Položka č.: 30

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (560 €)

    tuš, akvarel, kvaš, papír, 1987, 25 x 28 cm, sign. PD 87 VALTERK , po druhé světové válce se hlavním tématem Valterových maleb stala krajina, příroda. Osobitým tvarově i barevně promyšleným stylem přenáší na plátno své nesmírně originální vidění světa. Výsledkem je v českém umění ojedinělé dílo siln…

    Aktuální cena: 14.000 CZK (560 €)

  • Pravoslav Kotík

    (1889-1970)

    Položka č.: 31

  • Pravoslav Kotík

    (1889-1970)

    Abstraktní motiv

    Položka č.: 32

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    akvarel, papír, 1958, 25 x 16,4 cm, sign. DU P. Kotík 58, rám, žák prof. E. Dítěte, K. V. Maška a J. Schikanedera na UMPRUM v Praze, člen SVU Mánes, Umělecké besedy a Sociální skupiny Ho-Ho-Ko-Ko

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • Josef Liesler

    V antickém divadle

    Položka č.: 33

    tuš, akvarel, papír, 1960, 28,5 x 19 cm, sign. PD Liesler 1960, rám, lehce pokrčený papír, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

  • Josef Liesler

    Národní umělec Eduard Kohout jako herec Genesius

    Položka č.: 34

    Vyvolávací cena: 17.000 CZK (680 €)

    tempera, papír, 33 x 47 cm, sign. LD Liesler, rám, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 17.000 CZK (680 €)

  • Vladimír Preclík

    (1929-2008)

    Ilustrace z knihy Motáky z bechyňské šatlavy

    Položka č.: 35

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    pastel, papír, 1996, 21 x 15 cm, sign. PD Preclík 96, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Wagnera, člen skupiny Trasa a SVU Mánes, Sdružení Q a Sdružení Čech, Moravy a Slezska

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

    Poslední dražitel: ID7**0 Historie příhozu

  • Kamil Lhoták

    Hovory u krbu (O. Neff - V. Neff)

    Položka č.: 36

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    perokresba, běloba, papír, 1981, 10 x 10 cm, ilustrace Kamila Lhotáka, příloha deníku PRÁCE 14. 3. 1981, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Ludmila Jiřincová

    Pololežící akt

    Položka č.: 37

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (112 €)

    uhel, papír, 35,3 x 50 cm, sign. LD L. Jiřincová, mírně zašpiněný papír, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolku českých bibliofilů

    Aktuální cena: 3.100 CZK (124 €)

  • Arnošt Paderlík

    (1919-1999)

    Námluvy

    Položka č.: 38

    Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.800 €)

    olej, lepenka, 1960, 35 x 46 cm, sign. PD Paderlík 60, rám, Arnošt Paderlík byl malířem, oceňovaným a vyhledávaným ilustrátorem ( Ovidius, Seifertovo přebásnění Písně písní) a brilantním kreslířem ženských aktů. Ve své tvorbě dokázal propojit dekorativismus s monumentálním cítěním. Tato díla existen…

    Aktuální cena: 45.000 CZK (1.800 €)

  • František Říha

    (1910-1986)

    Bílé město

    Položka č.: 39

    Vyvolávací cena: 33.000 CZK (1.320 €)

    olej, sololit, 1964, 40 x 120 cm, sign. PD František Říha, vystudoval architekturu na ČVUT v Praze, byl žákem prof. Boudy, Lidického a Salcmana. Výrazně se prosadil také jako ilustrátor dětských knih. Člen výtvarné skupiny Radar, která oficiálně vznikla v roce 1960 a mezi jejíž členy patří, jak býva…

    Aktuální cena: 33.000 CZK (1.320 €)

  • Ota Jakl

    (1908-1981)

    Rybářská bárka

    Položka č.: 40

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Karel Boháček

    (1886-1928)

    Čekání u ohně

    Položka č.: 41

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    akvarel, papír, 30,5 x 40,5 cm, sign. LD, rám, žák prof. V. Bukovace, F. Thieleho a K. Krattnera na AVU v Praze, člen Umělecké besedy a Kruhu výtvarných umělců

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

  • Karel Souček

    (1915-1982)

    V kadeřnictví

    Položka č.: 42

    olej, papír, 57 x 84 cm, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Hofbauera, J. Bendy, J. Obrovského, člen Skupiny 42, Umělecké besedy, SČUG Hollar

  • Karel Laštovka

    (1938-1986)

    Pád vzhůru

    Položka č.: 43

    Vyvolávací cena: 79.000 CZK (3.160 €)

    olej, plátno, 100 x 75 cm, sign. PD Laštovka, rám, vystudoval na pražské UMPRUM u profesora Strnadela. V 60. a 70. letech kromě rozměrných olejových kompozic navrhoval filmové i divadelní plakáty a věnoval se též grafice. Studoval v Itálii ve Fiesole a Florencii. Jeho díla se dnes vyskytují velmi vz…

    Aktuální cena: 79.000 CZK (3.160 €)