• Aleš Lamr

    Veselé postavy

    Položka č.: 82

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    Plánované ukončení: 25. 03. 2021 15:00

    akryl, plátno, 2001, 65 x 50 cm, sign. DU A. LAmR 01, pozitivně laděné dílo od významného představitele českého pop-artu, který je svým osobitým dílem zastoupen mj. ve sbírkách National Gallery of Art ve Washingtonu, Centre G. Pompidou v Paříži, Museo de Arte Contemporáneo v Buenos Aires, představuj…

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.200 €)

  • Aleš Lamr

    Hanácké líbánky

    Položka č.: 81

    Vyvolávací cena: 17.000 CZK (680 €)

    akryl, plátno, 2013, 30 x 25 cm, sign. NU A. Lamr 13, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 17.000 CZK (680 €)

  • Aleš Lamr

    Merino I.

    Položka č.: 80

    Vyvolávací cena: 90.000 CZK (3.600 €)

    akryl, plátno, 2000, 100 x 80 cm, sign. DU A. Lamr 00, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 90.000 CZK (3.600 €)

  • Aleš Lamr

    Jonáš a velryba

    Položka č.: 79

    Vyvolávací cena: 5.800 CZK (232 €)

    akvarel, papír, 1988, 40,5 x 58 cm, sign. DU A. Lamr 88, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 5.800 CZK (232 €)

  • Aleš Lamr

    Duhová geometrie

    Položka č.: 78

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (152 €)

    akvarel, papír, 1988, 58,5 x 40 cm, sign. NU A. Lamr 88, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.800 CZK (152 €)

  • Jiří Načeradský

    Běžec

    Položka č.: 77

    kvaš, tuš, papír, 2004, 43 x 30 cm, sign. PD Načeradský 2004, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

  • Jiří Načeradský

    Zamilovaný pár

    Položka č.: 76

    tempera, akvarel, pastelky, papír, 2004, 42 x 30 cm, sign. PD Načeradský 2004, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

  • Jiří Načeradský

    Dvě Ušatky

    Položka č.: 75

    tempera, akvarel, tuš, papír, 2004, 30 x 42 cm, sign. DU Načeradský, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

  • Jiří Načeradský

    Námluvy

    Položka č.: 74

    akvarel, pastelky, karton, 2004, 25 x 32,5 cm, sign. DU Načeradský, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

  • Jiří Načeradský

    Kudlanka

    Položka č.: 72

    Vyvolávací cena: 105.000 CZK (4.200 €)

    olej, plátno, 2010, 81 x 100 cm, sign. LD Načeradský, typické vtipné dílo z ruky jednoho z vůdčích představitelů Nové figurace a České grotesky. Načeradský vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze u V. Rady, zúčastnil se také stipendijních pobytů v Paříži. Jeho dílo bylo vždy těsně spjato s iron…

    Aktuální cena: 105.000 CZK (4.200 €)

  • Ivan Ouhel

    (1945-2021)

    Sníh

    Položka č.: 66

    Vyvolávací cena: 78.000 CZK (3.120 €)

    olej, plátno, 1994, 115 x 110 cm, sign. PD I. Ouhel 94, olištováno, Ivan Ouhel patří k hlavním českým představitelům lyrické abstrakce. Díky své formě se může na první pohled zdát, že Ouhelovy obrazy jsou čistě abstraktní často však vycházejí z reálného základu. Nejčastějším námětem je pro něj kraji…

    Aktuální cena: 78.000 CZK (3.120 €)

  • Jiří Načeradský

    Marťané

    Položka č.: 73

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    kvaš, tuš, papír, 1978, 58 x 41 cm, sign. PD Načeradský 78, rám, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Jiří Načeradský

    Čtyři muži

    Položka č.: 71

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

  • Jiří Načeradský

    Nahá žena

    Položka č.: 70

    tempera, papír, 1990, 71 x 48 cm, sign. PD Načeradský 1990, rám, při okrajích zvlněný papír, při pravém okraji poškozený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

  • Václav Stratil

    (1950)

    Položka č.: 69

    Vyvolávací cena: 46.000 CZK (1.840 €)

    olej, plátno, 1978, 70 x 70 cm, sign. PD Huhaba 78, rám, studium výtvarné výchovy na FF UP v Olomouci, člen sdružení Nová skupina

    Aktuální cena: 46.000 CZK (1.840 €)

  • Václav Stratil

    (1950)

    Položka č.: 68

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    tuš, kombinovaná technika, papír, 27 x 20,5 cm, sign. PD V. Stratil, rám, studium výtvarné výchovy na FF UP v Olomouci, člen sdružení Nová skupina

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Jan Rýz

    (1946-2016)

    Automobil

    Položka č.: 67

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    olej, plátno, 2002, 65,5 x 75 cm, monogr. PD R02, lištový rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. B. Borovského na Pedagogické fakultě Univerzity v Hradci Králové, člen Středočeského sdružení výtvarníků a Sdružení pražských malířů

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • Ivan Ouhel

    (1945-2021)

    Položka č.: 65

    Vyvolávací cena: 27.000 CZK (1.080 €)

    akryl, plátno, 1996, 50,5 x 41 cm, sign. LD I. Ouhel 96, rám

    Aktuální cena: 27.000 CZK (1.080 €)

  • Ivan Ouhel

    (1945-2021)

    Letní krajina

    Položka č.: 63

    olej, plátno, 2000, 30 x 35 cm, sign. PD I. Ouhel 00, rám, pozitivně laděná práce významného představitele moderní české krajinomalby, který osobitě rozvíjí odkazy malířského díla Josefa Šímy, Jiřího Johna a Karla Valtra. Ouhel dvakrát reprezentoval české umění na Benátském bienále a proslavil se pů…

  • Miroslav Šnajdr

    Reminiscence v moll

    Položka č.: 62

    Vyvolávací cena: 53.000 CZK (2.120 €)

    Aktuální cena: 53.000 CZK (2.120 €)

  • Karel Nepraš

    (1932-2002)

    Položka č.: 59

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (760 €)

    tuš, papír, 1973, 30 x 20,2 cm, sign. DU Karel Nepraš 1973, rám, Karel Nepraš byl už během svého studia na  AVU výrazným kreslířem. Jeho osobitý kreslený humor odrážel tehdejší dobové existenciální cítění, což je patrné z jeho ilustrací k nejstěžejnějším literárním dílům Franze Kafky. Neprašovy kres…

    Aktuální cena: 19.000 CZK (760 €)

  • Věra Heřmanská

    (1926-2002)

    Město

    Položka č.: 55

    Vyvolávací cena: 37.000 CZK (1.480 €)

    olej, překližka, 1964, 71 x 99 cm, sign. PD V. Heřmanská 1964, rám, absolventka VŠUP v Praze u prof. Filly a prof. Muziky. Heřmanská působila v tvůrčí skupině Trasa a později ve skupině Radar, která vznikla v roce 1960 a volně navazovala na tvorbu Skupiny 42 v duchu poetizace civilismu a zaujetí pro…

    Aktuální cena: 37.000 CZK (1.480 €)

  • Miroslav Štolfa

    (1930-2018)

    Zátiší v ateliéru

    Položka č.: 54

    Vyvolávací cena: 9.500 CZK (380 €)

    akryl, 2000, 21 x 15 cm, sign. PD M. Štolfa 2000, rám

    Aktuální cena: 9.500 CZK (380 €)

  • Ivan Ouhel

    (1945-2021)

    Čtyři měňavky

    Položka č.: 64

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (640 €)

    olej, plátno, 2012, 50 x 25 cm, sign. DU I. Ouhel 12, rám

    Aktuální cena: 16.000 CZK (640 €)

  • Josef Žáček

    Spatium

    Položka č.: 61

    triptych, kombinovaná technika, papír, 92,5 x 66,7 cm, rám

  • Jan Chaloupek

    Vzpomínky

    Položka č.: 60

    akryl, olej, plátno, 2021, 90 x 130 cm, žák M. Roštínské, P. Brázdy a J. Zezuly

  • Milan Novotný

    Tracyho tygr

    Položka č.: 58

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (800 €)

    olej, plátno, 79,3 x 80 cm, sign. PD NOVOTNÝ

    Aktuální cena: 20.000 CZK (800 €)

  • Ladislav Kuklík

    Gepard

    Položka č.: 57

    Vyvolávací cena: 24.000 CZK (960 €)

    kresba tuší (sepia), papír, 2018, 66 x 53 cm, sign. LD L. Kuklík, žák prof. J. Trnky, Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 24.000 CZK (960 €)

  • Ladislav Kuklík

    Tygr

    Položka č.: 56

    Vyvolávací cena: 22.000 CZK (880 €)

    kresba tuší, papír, 2018, 66,7 x 54 cm, sign. LD L. Kuklík 2018, Kuklík studoval v letech 1968 - 1974 VŠU v Praze, obor volná grafika a ilustrace u profesorů Jiřího Trnky a Zdeňka Sklenáře. Jeho hlavním tématem byla vždy žena, poslední dobou se ovšem zaměřuje také na velkoformátové kresby zvířat, žá…

    Aktuální cena: 22.000 CZK (880 €)

  • Bohdan Kopecký

    (1928-2010)

    Hawai II

    Položka č.: 53

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    kombinovaná technika, 2003, 11,5 x 15 cm, sign. PD BKopecký 03, pasparta, dole připsáno autorské věnování Ludvíkovi Kunderovi, žák prof. O. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)