Bibliofilská aukce (193. Aukce) - online část

část bibliofilské aukce, která bude dražena pouze online. Položky budou ukončovány dle data a času u nich uvedených.

  • Jaroslav Šetelík

    (1881-1955)

    Kniha Praha

    Položka č.: 933

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 27. 05. 2022 09:00

    kniha, žák E. K. Lišky na UMPRUM, prof. R. Ottenfelda na AVU v Praze, člen UB a Krasoumné jednoty

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

  • Jaroslav Cheben

    Modlitba léta (Lenka Chytilová)

    Položka č.: 934

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    Plánované ukončení: 27. 05. 2022 09:01

    bibliofilie, 1x grafický list, 22,5 x 12 cm, sign. J. Cheben, L. Chytilová

    Aktuální cena: 50 CZK (3 €)

  • Jaroslav Cheben

    Slunce stín (Lenka Chytilová)

    Položka č.: 935

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    Plánované ukončení: 27. 05. 2022 09:02

    bibliofilie, 1x grafický list, 1975, 20,5 x 11 cm, sign. J. Cheben, L. Chytilová

    Aktuální cena: 50 CZK (3 €)

    Poslední dražitel: ID8**5 Historie příhozu

  • Jaroslav Cheben

    Obzory (Lenka Chytilová)

    Položka č.: 936

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    Plánované ukončení: 27. 05. 2022 09:03

    bibliofilie, 1x grafický list, 20,5 x 10 cm, sign. J. Cheben, L. Chytilová, na titulní straně dopis Jaroslava Chebena

    Aktuální cena: 50 CZK (3 €)

  • Jaroslav Cheben

    Červen (Lenka Chytilová)

    Položka č.: 937

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    Plánované ukončení: 27. 05. 2022 09:04

    bibliofilie, 1x grafický list, 20,5 x 10 cm, sign. J. Cheben, L. Chytilová

    Aktuální cena: 50 CZK (3 €)

  • Hugo Boettinger

    (1880-1934)

    Soupis litografií

    Položka č.: 938

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    Plánované ukončení: 27. 05. 2022 09:05

    bibliofilie, 1942, soupis sestavila Růžena Boettingerová, žák E. Lišky a F. Jeneweina na UPŠ v Praze, prof. M. Pirnera na AVU tamtéž, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: ID1**3 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    Tři linoryty

    Položka č.: 939

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    Plánované ukončení: 27. 05. 2022 09:06

    3 x linoryt, 1915, 1916, 1917, 10,5 x 6,5 cm, vše sign. DU C. Bouda, soubor tří linorytů - Květinový košíček 1915, Kaktus 1916, Říp 1917. , žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 50 CZK (3 €)

  • Pavel Roučka

    Praha v exlibris Pavla Roučky

    Položka č.: 940

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    Plánované ukončení: 27. 05. 2022 09:07

    10 x exlibris, 1978, 10 x 7 cm, vše sign. DU Roučka, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: ID3**0 Historie příhozu

    Jana Žižky z Kalichu vojenský řád husitský

    Položka č.: 941

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    Plánované ukončení: 27. 05. 2022 09:08

    kniha, 1979, 19 x 12,5 cm, nakladatelství Naše vojsko

    Aktuální cena: 50 CZK (3 €)

  • Ota Janeček

    Dívka a ptáček

    Položka č.: 942

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 27. 05. 2022 09:09

    serigrafie, 21 x 15 cm, sign. PD Ota Janeček, mírně pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: ID7**7 Historie příhozu

  • Harmenszoon van Rijn Rembrandt

    (1606-1669)

    Rembrandt - Radierungen

    Položka č.: 943

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 27. 05. 2022 09:10

    bibliofilie, 50 x 35 cm, 87 listů s 100 reprodukcemi, v původním kartonovém obalu s pátěným hřbetem, Berlín 1939, chybí doprovodný text, mírně zašlý přebal, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Charles Nodier

    (1780-1944)

    Biblioman

    Položka č.: 944

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 27. 05. 2022 09:11

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

  • Helmut Maletzke

    (1920-2017)

    Küstenlandschaft

    Položka č.: 945

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 27. 05. 2022 09:12

    bibliofilie s 5-ti serigrafiemi, 20,5 x 30,5 cm, vše signováno, volné listy v papírovém obalu, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

  • Karel Svolinský

    Z korespondence Bedřicha Smetany

    Položka č.: 946

    Plánované ukončení: 27. 05. 2022 09:13

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

  • Emanuel Hrbek

    (1897-1975)

    L Architecture gothique et baroque de la vieille Prague

    Položka č.: 947

    Plánované ukončení: 27. 05. 2022 09:14

    bibliofilie, 24 x 18 cm, 20 dřevorytů s pražskými motivy Julius Horn a Em. Hrbek, dvoulist s obsahem, francouzský text, vydal Karel Mrázek, Praha 1922, volné listy v pův. karton. obálce s chlopní, pěkný stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

  • Marcel Niederle

    (1898-1990)

    Jaroslav Červený - Emanuel Viktor Voska, rodák kutnohorský, prvním spolupracovníkem prof. T. G. Masaryka v odboji proti Rakousku.

    Položka č.: 948

    Plánované ukončení: 27. 05. 2022 09:15

    bibliofilie, 23,5 x 17,5 cm, 1x sig. lept ve frontispisu M. Niederle, vyd. autor, Praha, 1928, ex. 121/390, podpis autora a věnování v tiráži, složky svázané nití a volně vložené do obálky, 32s., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Grafika

    Položka č.: 949

    Plánované ukončení: 27. 05. 2022 09:16

    katalog, 21 x 15 cm, 1x přiložená sign. ocelorytina, podpis autora na titl. straně, vyd. ČSVU, Praha, 1959, pův. brož, nestr., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

  • Pavel Šimon

    (1920-1958)

    Dopisy tmářů

    Položka č.: 950

    Plánované ukončení: 27. 05. 2022 09:17

    bibliofilie, 18 x 13 cm, 1x sign. dřevoryt ve frotispisu P. Šimon, vyd. SČB v Čs. Spisovateli, Praha, 1953, Ráj knihomilů, 9. sv., na ruč. maršovském papíru, ex: ?/500, volné listy v pův. přebalu, 130s., přebal natržen, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Pukla, F. T. Šimona a A. Pelce na…

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: ID7**0 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    Marie Majerová: Město ve znamení ohně

    Položka č.: 951

    Plánované ukončení: 27. 05. 2022 09:18

    brož, 21 x 13 cm, 1x signovaná litografie, 3x litografie v knize, vyd. Československý spisovatel, Praha, 1952, volné a nerozřezané listy v obálce, 64s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

  • Cyril Bouda

    Viktor Dyk: Milá sedmi loupežníků

    Položka č.: 952

    Plánované ukončení: 27. 05. 2022 09:19

    brož, 18 x 11,5 cm, 3x mědiryt C. Bouda, ve frontispisu signovaný, vyd. Spolek českých bibliofilů, Praha, 1955, ex: 342, volné a nerozřezané listy v obálce, 49s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu

  • Olga Čechová

    (1925-2010)

    G. Apollinaire: Tři básně

    Položka č.: 953

    Plánované ukončení: 27. 05. 2022 09:20

    bibliofilie, 15 x 11 cm, signovaný dřevoryt O. Čechová ve frontispisu, vyd. František Pultr, 1974, ex: 68/120, volné listy v obálce, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

  • Jaroslav Šváb

    (1906-1999)

    Patnáct linorytů

    Položka č.: 954

    Plánované ukončení: 27. 05. 2022 09:21

    bibliofilie, 11 x 13,5 cm, soubor linorytů, podpis autora v tiráži, vytiskl Vladimír Burjánek, 1989, volné archy v obálce, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, studium malby a grafiky u prof. J. Bendy a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar a jeho čestným předsedou, zakladatel Klubu knihy Holla…

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

  • Cyril Bouda

    A. Prévost: Manon Lescaut

    Položka č.: 955

    Plánované ukončení: 27. 05. 2022 09:22

    bibliofilie, 14,5 x 9 cm, 2x lept C. Bouda, vyd. Hyperion, E. Janská, Praha, 1925, původní brož, 263s., obálka zašpiěna, zkosený hřbet, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: ID9**4 Historie příhozu

  • Alfons Mucha

    (1860-1939)

    J. Hais Týnecký: Andělíček z baroku

    Položka č.: 956

    Vyvolávací cena: 6.900 CZK (288 €)

    Plánované ukončení: 27. 05. 2022 09:23

    bibliofilie, návrh obálky, titul, iniciály, viněty, dekorativní rámce textu a stránkové dekorace doplnění o barevné medailonky A. Mucha, vydal J. Otto, Praha 1929, Ex. 274/300, pův. brož., na několika místech drobné skvrky, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, významná osobnost evropské kultury k…

    Aktuální cena: 6.900 CZK (288 €)

  • Herbert Lom

    (1928-2014)

    Ustinov at Large

    Položka č.: 957

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 27. 05. 2022 09:24

    bibliofilie, podpis s věnováním od britského herce a spisovatele českého původu Herberta Loma (vročení 1991), vydal Michael OMara Books Ltd, London 1991, pl. vazba, 192s., skvrna na přední desce, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

  • Viktor Stretti

    (1878-1957)

    Grafické zjevy, soubor pojednání o grafice a graficích V.

    Položka č.: 958

    Plánované ukončení: 27. 05. 2022 09:25

    bibliofilie, sign. litografie, suchá jehla, reprodukce a seznam graf. díla V. Strettiho, vydal Klub zaměstnanců Léčebného fondu veřejných zaměstnanců, Praha 1942, napsal Arthur Novák, úprava M. Kaláb, Ex. 10/280, sešité listy v papírovém přebalu, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Lišky,…

  • Arno Nauman

    (1887-1959)

    Grafické zjevy, soubor pojednání o grafice a graficích III.

    Položka č.: 959

    Plánované ukončení: 27. 05. 2022 09:26

  • Josef Olexa

    (1901-1983)

    P. Křička: O Horácku a Horácích

    Položka č.: 960

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 27. 05. 2022 09:27

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Oldřich Menhart

    (1897-1962)

    Abendgespräche des Bücherfreudes Rubricius und des Buchdrukers Tympanus

    Položka č.: 961

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 27. 05. 2022 09:28

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Walther Klemm

    (1883-1957)

    45 Holzschnitte zu Goethes Reineke Fuchs

    Položka č.: 962

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    Plánované ukončení: 27. 05. 2022 09:29

    bibliofilie, 45 sign. dřevorytů chebského rodáka Walthera Klemma, ilustrace ke Goetheho veršované satyře básni Ferina Lišák, titulní dřevoryt a tentýž na deskách, volné listy v deskách, nedatováno tisk cca 1920, velmi dobrý stav, listy při krajích drobně přehnuté, desky zažloutlé, Antikvariát Ostrov…

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)