Vánoční aukce (198. Aukce) - sálová část

první podání – možnost činit příhozy či si vkládat limity na položky sálové aukce. První podání je ukončeno v 15:00 hodin v den aukce. Samotná sálová aukce se uskuteční 8. 12. 2022 od 18 hodin , v Kamenné sále Rezidence Ostrovní, Ostrovní 8, Praha 1
Aukce bude přenášena živě přes portál livebid.cz.
Výstava dražených děl v prostorách GALERIE Vltavín
30. 11. 2022 - 2. 12. 2022 | 10–12 13–18
5. 12. 2022 - 7. 12 2022 | 10–18
8. 12. 2022 | 10–15

  • Jiří Načeradský

    Picasso

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 4.800 CZK (200 €)

    Ukončení prvního podání: 08. 12. 2022 15:00

    Aktuální cena: 4.800 CZK (200 €)

  • Jiří Načeradský

    Na kohoutovi

    Položka č.: 2

  • Jiří Načeradský

    V parku

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 5.800 CZK (242 €)

    Aktuální cena: 5.800 CZK (242 €)

  • Jiří Načeradský

    Veselá doba

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 6.800 CZK (284 €)

    Aktuální cena: 6.800 CZK (284 €)

  • Jiří Načeradský

    Za městem

    Položka č.: 5

  • Jiří Načeradský

    Studie běžců

    Položka č.: 6

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    tužka, pastelka, tuš, papír, 1967, 40,5 x 28,5 cm, sign. PU Načeradský 67, rám, tento list zachycuje několik přípravných skic k Načeradského vrcholným obrazům z roku 1967, které byly inspirovány fotografiemi v denním tisku. Posouzeno kurátorem a správcem pozůstalosti autora Petrem Machem, žák prof. …

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

  • Jiří Načeradský

    Fotbalisté, běžci, rodina

    Položka č.: 7

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    perokresba, papír, 1967, 21 x 28 cm, PD monogr. N 67, tento list zachycuje několik skic k Načeradského vrcholným obrazům z roku 1967 a jedná se o objev, který si vyžádá další bádání. Tyto kresby nám odkrývají nová zjištění o autorově práci s fotografií, kdy v některých případech předcházely přenosu …

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

  • Jiří Načeradský

    Veselá děvčátka

    Položka č.: 8

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

  • Jiří Načeradský

    Běžci

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

  • Jiří Načeradský

    Gynekologická prohlídka

    Položka č.: 10

    Aktuální cena: 6.300 CZK (263 €)

  • Jiří Načeradský

    Jezdec

    Položka č.: 11

  • Jiří Načeradský

    Trio

    Položka č.: 12

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)

    Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)

  • Olbram Zoubek

    (1926-2017)

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    reliéfní tisk, 29,5 x 21 cm, sign. PD Olbram Zoubek, konzultováno s Nadačním fondem Kmentová Zoubek, papír místy prosvítá, žák prof. Wagnera, člen skupiny Trasa, UVU, Umělecké besedy

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

  • Olbram Zoubek

    (1926-2017)

    Postava dívky

    Položka č.: 14

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)

    zlacený reliéfní tisk, 31 x 18 (38,5 x 25) cm, sign. PD Olbram Zoubek, autorský tisk, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Wagnera, člen skupiny Trasa, UVU, Umělecké besedy

    Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)

  • Tomáš Bím

    Reservé Petangue

    Položka č.: 15

  • Tomáš Bím

    Sifon

    Položka č.: 16

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Básníkův sen

    Položka č.: 17

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)

    litografie, 54,2 x 38 cm, sign. PD ABorn, rám, č. 32/70, mírně zažloutlý papír, Antikvariát Dlážděná, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad.

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)

  • Ota Janeček

    Pan a dívka

    Položka č.: 18

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    suchá jehla, 1987, 31 x 21 cm, sign. PD Ota Janeček 1987, pasparta, č. 60/100, na papíře skvrnky, mírně zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

  • Ota Janeček

    Trávy

    Položka č.: 19

    Vyvolávací cena: 4.900 CZK (205 €)

    litografie, 19,5 x 25,5 cm, sign. PD Ota Janeček, rám, č. 189/200, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.900 CZK (205 €)

  • Jiří Anderle

    Trilek (varianta s kresbou)

    Položka č.: 20

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)

    Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)

  • Josef Liesler

    To všecho dělá čas

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

  • Josef Liesler

    Dáma s kloboukem

    Položka č.: 22

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)

    litografie, 1987, 27 x 32,5 cm, sign. PD Liesler 87, 60/95, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)

  • Josef Liesler

    Věnec

    Položka č.: 23

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)

    Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)

  • Josef Liesler

    Položka č.: 24

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)

    monotyp, 1964, 48,3 x 38 cm, sign. LD Liesler 64, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)

  • Oldřich Kulhánek

    Prométheus

    Položka č.: 25

    litografie, 2005, 18,5 x 11,2 cm, sign. LD Oldřich Kulhánek 2005, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

  • Oldřich Kulhánek

    Únos Proserpiny

    Položka č.: 26

    litografie, 18,5 x 11,3 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

  • Oldřich Kulhánek

    Metamorphosis of smile

    Položka č.: 27

    litografie, 1982, 48,5 x 37 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1982, rám, č. 10/70, český malíř, grafik, ilustrátor, scénograf a pedagog. Vystudoval VŠUP v ateliéru Karla Svolinského. Za grafiky, jimiž údajně hanobil představitele bývalých socialistických zemí, byl za minulého režimu perzekvován. Jeden z…

  • Oldřich Kulhánek

    The packet face

    Položka č.: 28

    litografie, 1982, 48 x 37 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1982, rám, č. 24/70, český malíř, grafik, ilustrátor, scénograf a pedagog. Vystudoval VŠUP v ateliéru Karla Svolinského. Za grafiky, jimiž údajně hanobil představitele bývalých socialistických zemí, byl za minulého režimu perzekvován. Jeden z n…

  • Oldřich Kulhánek

    Prohibita

    Položka č.: 29

    Vyvolávací cena: 125.000 CZK (5.209 €)

    cyklus 12 leptů, 1968, vše signováno, český malíř, grafik, ilustrátor, scénograf a pedagog. Vystudoval VŠUP v ateliéru Karla Svolinského. Za grafiky, jimiž údajně hanobil představitele bývalých socialistických zemí, byl za minulého režimu perzekvován. Jeden z našich nejlepších grafiků všech dob se p…

    Aktuální cena: 125.000 CZK (5.209 €)

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Položka č.: 30

    lept, akvatinta, suchá jehla, 1973, 32,5 x 22,5 cm, sign. PD Istler 73, pasparta, č. 78/200, mírně zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Francie), člen surrealistické Skupiny RA, SČUG Hollar a Společnosti K. Teiga