Památník tří odbojů

Dne 27.5. 2021 jsme uspořádali úspěšnou aukci grafik a obrazů darovaných umělci Památníku tří odbojů v Lošanech. Vydražily se obrazy za 373 800 Kč a jsme velmi rádi, že i tato částka přispěla k uhrazení nákladů na realizaci ve výši 11 681 000 Kč. Památník byl slavnostně otevřen za účasti paní Zdeňky Mašínové, dcery generála Mašína a sestry hrdinů protikomunistického odboje Ctirada a Josefa Mašínových a za účasti předsedy senátu, premiéra a dalších vzácných hostů dne 26.8.2022. Památník, který provozuje Regionální muzeum v Kolíně, je hojně navštěvován veřejností i školními skupinami z celé republiky. Značnou částku na provozování Památníku představují náklady na elektrickou energii. Proto spolek Mašínův statek plánuje instalovat tepelné čerpadlo a část nákladů na tuto investici pokrýt z aukce obrazů, které mu byly darovány. Ty Vám nyní nabízíme prostřednictvím internetové aukce. Datum ukončení je 4.12.2023. V případě zájmu o prohlédnutí položek pište na adresu nabrezi@galerie-vltavin.cz Dosažené částky jednotlivých položek nebudou zvyšovány o aukční přirážku.

  • Hana Rysová

    Skotsko

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 04. 12. 2023 18:00

    fotografie, 1999, 41 x 28,5 cm, sign PD Hana Rysová, pasparta, rám

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

  • Zbyněk Havlín

    (1976)

    Report from the nature 010

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 40.000 CZK (1.667 €)

    Plánované ukončení: 04. 12. 2023 18:01

    olej, plátno, 2019, 100 x 80 cm, sign. vzadu Havlín 2019

    Aktuální cena: 40.000 CZK (1.667 €)

  • Pavel Vošický

    (1939)

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (313 €)

    Plánované ukončení: 04. 12. 2023 18:02

    kolorovaný tisk (3x), 1971, 1983, 1987, třikrát 17 x 12,5 cm, sign. zezadu Pavel Vošický Washintgon D.C. 71, rám

    Aktuální cena: 7.500 CZK (313 €)

  • Pavla Aubrechtová

    Trikolora

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)

    Plánované ukončení: 04. 12. 2023 18:03

    koláž, ruční papír, 2021, 41,6 x 30 cm, sign. DU Pavla Aubrechtová 2021

    Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)

  • Pavla Aubrechtová

    Za mříží I.

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    Plánované ukončení: 04. 12. 2023 18:04

    kombinovaná technika, koláž na papíře, 1998, 40 x 33 cm, sign. DU Pavla Aubrechtová 1998

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

  • Pavla Aubrechtová

    Za mříží II.

    Položka č.: 6

    Plánované ukončení: 04. 12. 2023 18:05

  • Adam Dostál

    (1980)

    Mírně optimistické vyhlídky

    Položka č.: 7

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 04. 12. 2023 18:06

    akryl, lepenka, 2017, 20 x 26,5 cm, sign. vzadu Adam Dostál 2017, rám, k dílu přiložen katalog

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

  • Iva Fialová

    Sedící dívka

    Položka č.: 8

    Vyvolávací cena: 4.800 CZK (200 €)

    Plánované ukončení: 04. 12. 2023 18:07

    měkký pastel, papír, 2021, 42 x 30 cm, sign. LD IvaFia21, rám

    Aktuální cena: 4.800 CZK (200 €)

  • Iva Fialová

    Položka č.: 9

    Plánované ukončení: 04. 12. 2023 18:08

    pastel, velurový papír, 2020, 30 x 40 cm, sign. PD IvaFia, rám

  • Kurt Gebauer

    Dvě (ze souboru BELA AXA)

    Položka č.: 10

    Plánované ukončení: 04. 12. 2023 18:09

    litografie, 2012, 85,5 x 72,5 cm, PD Kurt Gebauer, studium na ŠUŘ v Brně, na Hořické sochařskokamenické škole, žák prof. Makovského a K. Lidického na AVU v Praze, člen seskupení 12/15, Pozdě, ale přece

  • Vladimír Gebauer

    Máky

    Položka č.: 11

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    Plánované ukončení: 04. 12. 2023 18:10

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

  • Matěj Hájek

    (1982)

    Blackbird

    Položka č.: 12

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)

    Plánované ukončení: 04. 12. 2023 18:11

    dřevěný reliéf, 2016, 113,5 x 102,5 cm, sign. vzadu 2016 M. Hájek

    Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)

  • Milan Chabera

    Vítr v St. Ive

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 60.000 CZK (2.500 €)

    Plánované ukončení: 04. 12. 2023 18:12

    akryl, olej, plátno, 2002-2006, 75 x 75 cm, sign. PD M. Chabera 2002-2006, rám, studium na Střední odborné škole výtvarné v Praze, žák prof. Smetany na AVU tamtéž, člen Nového sdružení pražských umělců

    Aktuální cena: 60.000 CZK (2.500 €)

  • Eliška Jakubíčková

    Radostné překvapení

    Položka č.: 14

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Plánované ukončení: 04. 12. 2023 18:13

    akryl, plátno, 2018, 100 x 80 cm, sign. zezadu E. Jakubíčková, žákyně prof. J. Načeradského a Z. Berana na AVU v Praze

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)

  • Jana Kasalová st.

    (1974)

    Quo vadis?

    Položka č.: 15

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Plánované ukončení: 04. 12. 2023 18:14

    barevná suchá jehla, 2020, 69,5 x 49,5 cm, PD Jana Kasalová 2019, 3/15

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

  • Ivan Komárek

    Č.B. TV

    Položka č.: 16

    Plánované ukončení: 04. 12. 2023 18:15

    litografie, 1993, 43 x 59,5 cm, sign. Ivan Komárek, E.A., žák prof. J. Smetany na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Nového sdružení pražských umělců

  • Jiří Macht

    Pan Prezident

    Položka č.: 17

    Plánované ukončení: 04. 12. 2023 18:16

  • Michal Matzenauer

    Z cyklu Znaky a písmo I

    Položka č.: 18

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    Plánované ukončení: 04. 12. 2023 18:17

    akryl, papír, 2019, 47 x 68 cm, DU Matzenauer 19, člen Nového sdružení pražských umělců

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

  • Michal Matzenauer

    Z cyklu Znaky a písmo II

    Položka č.: 19

    Plánované ukončení: 04. 12. 2023 18:18

    akryl, pastel, papír, 2019, 38 x 56 cm, DU Matzenauer 19, člen Nového sdružení pražských umělců

  • Daniela Mikulášová

    (1974)

    Červená deka (z cyklu Ubrusy)

    Položka č.: 20

    Plánované ukončení: 04. 12. 2023 18:19

    vlna, plátno, 2010, 111 x 110 cm, sign. vzadu Daniela Mikulášová 2010

  • Zdenka Marie Nováková

    (1939)

    Z letní zahrady

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    Plánované ukončení: 04. 12. 2023 18:20

    olej, plátno, 2019, 30 x 30 cm, sign. zezadu Z. M. Nováková, žákyně prof. F. Cubra na FA ČVUT, členka České komory architektů, UVU, Asociace interiérových architektů a JUV

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

  • Jan Paul

    Obraz č. 5/2016

    Položka č.: 22

    Vyvolávací cena: 26.000 CZK (1.084 €)

    Plánované ukončení: 04. 12. 2023 18:21

    akryl, sololit, malba prsty, 2016, 49 x 57 cm, vzadu J. Paul , rám, Jan Paul - malíř, výtvarný kritik, publicista a prozaik. V dětství kreslil seriály, které publikoval časopis ABC. V letech 1979 – 1985 studoval na Akademii výtvarných umění v Praze v atelieru Arnošta Paderlíka. Vytvářel objekty, in…

    Aktuální cena: 26.000 CZK (1.084 €)

  • Doc. Dana Puchnarová

    Fuga J. S. Bacha

    Položka č.: 23

    Plánované ukončení: 04. 12. 2023 18:22

    grafický list z cyklu Sítě, 2006, 76 x 56 cm, sign. PD Puchnarová 2006, č.30/30

  • Dana Puchnarová

    Přerušené kruhy

    Položka č.: 24

    Plánované ukončení: 04. 12. 2023 18:23

    litografie, 70 x 52 cm, PD D. Puchmanová, žákyně prof. K. Součka, L. Čepeláka, členka SČUG Hollar a SOV

  • Helena Samohelová

    Dialog

    Položka č.: 25

    Plánované ukončení: 04. 12. 2023 18:24

    pálená hlíná, 2010, 38 x 33,5 cm

  • Vladimír Strejček

    (1978)

    Pohraničník

    Položka č.: 26

    Plánované ukončení: 04. 12. 2023 18:25

    akryl, plátno, 2020, 100 x 50 cm, sign. PD Strejček

  • Eva Vlasáková

    V modré V.

    Položka č.: 27

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.250 €)

    Plánované ukončení: 04. 12. 2023 18:26

    pigment, plátno, 2016, 100 x 80 cm, LN Eva Vlasáková, žákyně J. Muziky, C. Raynei

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.250 €)

  • Václav Vokolek

    Krajina s fragmenty příběhu

    Položka č.: 28

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    Plánované ukončení: 04. 12. 2023 18:27

    kombinovaná technika, karton, 2018, 70 x 100 cm, DU V. VOKOLEK 2018

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

  • Zdenek Hůla

    V slunci

    Položka č.: 29

    Plánované ukončení: 04. 12. 2023 18:28

  • Jiří Macht

    Utajená

    Položka č.: 30

    Plánované ukončení: 04. 12. 2023 18:29

    zrcadláž, 2017, 39,2 x 59 cm, sign. PD JM2 Macht III/X 2017