Výtvarné umění (208. Aukce)

první podání – možnost činit příhozy či si vkládat limity na položky sálové aukce. První podání je ukončeno v 15:00 hodin v den aukce. Samotná sálová aukce se uskuteční 22. 2. 2024 od 18 hodin v Aukční síni Vltavin, Masarykovo nábřeží 36, Praha 1
Aukce bude přenášena živě přes portál livebid.cz.
Předaukční výstava se uskuteční v prostorách AS Vltavín ve dnech
12. 2. 2024 - 16. 2. 2024 | 10-12 a 13-18 hodin
19. 2. 2024 - 21. 2. 2024 | 10-18 hodin
22. 2. 2024 | 10-15 hodin

SEZNAM AUTORŮ

  • Alena Kučerová

    (1935)

    Kůň

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    suchá jehla, 6,9 x 10,5 cm, žákyně prof. R. Beneše a A. Strnadela

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: ID8**7 Historie příhozu

  • Alena Kučerová

    (1935)

    Koupání

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    suchá jehla, 1979, 10,2 x 8 cm, sign. PD Kučerová 1979, žákyně prof. R. Beneše a A. Strnadela

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: ID8**7 Historie příhozu

  • Alena Kučerová

    (1935)

    Stromy

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    suchá jehla, 1979, 7,2 x 13 cm, sign. PD Kučerová 79, žákyně prof. R. Beneše a A. Strnadela

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: ID8**7 Historie příhozu

  • Alena Kučerová

    (1935)

    Na projížďce

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    suchá jehla, 1990, 8 x 10,6 cm, sign. PD Alena Kučerová 1990, č. 19/50, žákyně prof. R. Beneše a A. Strnadela

    Aktuální cena: 2.100 CZK (88 €)

    Poslední dražitel: ID3**0 Historie příhozu

  • Alena Kučerová

    (1935)

    Koupání

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    suchá jehla, 1981, 14 x 7,3 cm, dole přání: Šťastný Nový rok 1982 Marie Kučerová, žákyně prof. R. Beneše a A. Strnadela

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: ID8**7 Historie příhozu

  • Alena Kučerová

    (1935)

    Kompozice

    Položka č.: 6

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    tisk z perforovaného plechu, 1972, 17 x 13,3 cm, sign. PD Alena Kučerová 1972, přípis Šťastný Nový rok 1973 přejí 2 Kučerové a Vladimír Kopecký s dětičkami, žákyně prof. R. Beneše a A. Strnadela

    Aktuální cena: 2.600 CZK (109 €)

    Poslední dražitel: ID3**0 Historie příhozu

  • Radoslav Kratina

    (1928-1999)

    Bez názvu

    Položka č.: 7

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    serigrafie, 1972, 54 x 40 cm, sign. PD R. Kratina 72, č. 45/45, rožky nepatrně ohnuté, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Fišárka a J. Nováka na VŠUP v Praze, člen Klubu konkretistů, Tolerance a Nová geometrie

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Radoslav Kratina

    (1928-1999)

    Bez názvu

    Položka č.: 8

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    serigrafie, 50,1 x 38 cm, sign. PD R. Kratina, č. 19/38, rožky mírně ohnuté, nepatrně ohmataný papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Fišárka a J. Nováka na VŠUP v Praze, člen Klubu konkretistů, Tolerance a Nová geometrie

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Radoslav Kratina

    (1928-1999)

    Čtyřicet osm variací ve čtverci

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    serigrafie, 50,5 x 37,8 cm, sign. PD R. Kratina, č. 2/50, nepatrně ohmataný papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Fišárka a J. Nováka na VŠUP v Praze, člen Klubu konkretistů, Tolerance a Nová geometrie

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: ID7**6 Historie příhozu

  • Eduard Ovčáček

    (1933-2022)

    Bez názvu

    Položka č.: 10

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    strukturální grafika, lept, 1964, 24 x 17,5 cm, sign. PD E. Ovčáček 64, rám, č. 10/35 II, žák prof. V. Kybala na VŠUP v Praze, poté P. Matejky na VŠVU v Bratislavě, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, Klubu konkrétistů a skupin Kontrast a Jiná geometrie

    Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jitka a Květa Válovy

    Postavy s kameny

    Položka č.: 11

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    suchá jehla, 21 x 30 cm, monogr. LD K.V., sign. PD J. Válová, rám, a.t., DU věnování, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Tomáš Bím

    (1946)

    Reklama v krajině

    Položka č.: 12

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    litografie, 1992, 65,5 x 49,5 cm, sign. DU Tomáš Bím 92, č. 55/140, při pravém okraji v jednom místě napatrně natrženo, antiqari.at Radhošťská, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Tomáš Bím

    (1946)

    Coca cola

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    litografie, 1992, 43,5 x 53 cm, sign. DU Tomáš Bím 92, rám, č. 19/75, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar

    Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Keep Prague Beautiful

    Položka č.: 14

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    litografie, 43 x 54 cm, sign. PD ABorn, rám, č. 65/80, Antikvariát Ostrovní, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad.

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Suchánek

    (1933-2021)

    Esej

    Položka č.: 15

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    3 x litografie, 1988, dvakrát 31,5 x 20,5; 32 x 41 cm, vše signováno, rám, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. C. Boudy, M. Salcmana, K. Lidického na PedF UK v Praze a V. Silovského na AVU, člen a předseda SČUG Hollar, člen European Academy of Sciences and Arts v Salzburku

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Oldřich Kulhánek

    (1940-2013)

    Dívka

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    lept, 1983, 16,7 x 10,4 cm, sign. DU Oldřich Kulhánek 83, rám, rám ve dvou rozích poškozen, Antikvariát Dlážděná, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Oldřich Kulhánek

    (1940-2013)

    Rodina

    Položka č.: 17

    Vyvolávací cena: 11.500 CZK (480 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    litografie, 2009, 31,5 x 21 cm, sign. DU Oldřich Kulhánek 2009, rám, autorský tisk, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 12.500 CZK (521 €)

    Poslední dražitel: ID8**4 Historie příhozu

  • Oldřich Kulhánek

    (1940-2013)

    Ecce homo No. 3

    Položka č.: 18

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.250 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    litografie, 1994, 48 x 59 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1994, rám, č. 59/100, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Z knih AM (Exlibris Antonína Müllera)

    Položka č.: 19

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    suchá jehla, 1943, 6 x 6 cm, sign. LD Tichý 43, rám, zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: ID2**2 Historie příhozu

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Pozvánka na koncert Ivana Moravce; P.f. AD 1946 (Novoročenka Václava Vydry a Dany Medřické)

    Položka č.: 20

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    2 x suchá jehla, 1955; 1945, 5,5 x 7,8; 8,76,8 cm, sign. DU Tichý 55; sign. LD Tichý 45, rám, při okrajích zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Řetězový most I.

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    suchá jehla, 1946, 26,5 x 34 cm, sign. LD František Tichý 47, PD věnování: Františku Brabcovi!, uvedeno v soupisu Dvořák pod č. 125, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Emil Orlik

    (1870-1932)

    Dražební společnost na aukci Stern

    Položka č.: 22

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    litografie, 1916, 21 x 33 cm, sign. PD Orlik Emil, rám, Antikvariát Dlážděná, studium na soukromé škole H. Knirra v Mnichově a na mnichovské akademii

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Václav Špála

    (1885-1946)

    Kytice ve váze

    Položka č.: 23

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    litografie, 1930, 49 x 39,9 cm, sign. PD V. Špála, rám, S.V.U. Mánes svým členům na rok 1930, zažloutlý papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Bukovace a Thieleho na AVU v Praze

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Hlava ženy I

    Položka č.: 24

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (834 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    linořez, 1916, 18 x 12 cm, sign. PD J. Čapek, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 20.000 CZK (834 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Ověnčená hlava

    Položka č.: 25

    Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.125 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    litografie, 35 x 26,5 cm, sign. PD Zrzavý Jan, rám, č. 37/100, list z II. alba vydaného Galerií Platýz v Praze k poctě A. Senefeldera r. 1973 v nákladu 100 výtisků. Jan Zrzavý je českým významným představitelem avantgardy nastupující začátkem 20. století. Jeho specifický magický výtvarný projev, kte…

    Aktuální cena: 75.000 CZK (3.125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Ušatky

    Položka č.: 26

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    tuš, papír, 1979, 45 x 33 cm, sign. LD Načeradský 97, posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem., žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Za městem

    Položka č.: 27

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (584 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    akvarel, tuš, papír, 1979, 57, 5 x 40 cm, sign. LD Načeradský 79, rám, posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem., žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 14.000 CZK (584 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Dvě cvičitelky

    Položka č.: 28

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    akvarel, tuš, papír, 1977, 48 x 62 cm, sign. LD Načeradský 77, rám, posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem., žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Valter

    (1909-2006)

    Astrální seance (Zasedání času)

    Položka č.: 29

    Vyvolávací cena: 33.000 CZK (1.375 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    tempera, papír, 42,5 x 53 cm, sign. LD Valter K., rám, člen skupiny Linie, Sdružení jihočeských výtvarníků, skupiny Kolektiv, Index, člen výtvarného odboru Umělecké besedy v Praze

    Aktuální cena: 33.000 CZK (1.375 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ivan Ouhel

    (1945-2021)

    Vír

    Položka č.: 30

    Vyvolávací cena: 8.500 CZK (355 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    tempera, papír, 1991, 51 x 31 cm, sign. DU I Ouhel 91, rám, vzadu štítek Galerie Gema, žák prof. Součka, člen Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen Umělecké besedy

    Aktuální cena: 8.500 CZK (355 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook