Výtvarné umění (208. Aukce)

první podání – možnost činit příhozy či si vkládat limity na položky sálové aukce. První podání je ukončeno v 15:00 hodin v den aukce. Samotná sálová aukce se uskuteční 22. 2. 2024 od 18 hodin v Aukční síni Vltavin, Masarykovo nábřeží 36, Praha 1
Aukce bude přenášena živě přes portál livebid.cz.
Předaukční výstava se uskuteční v prostorách AS Vltavín ve dnech
12. 2. 2024 - 16. 2. 2024 | 10-12 a 13-18 hodin
19. 2. 2024 - 21. 2. 2024 | 10-18 hodin
22. 2. 2024 | 10-15 hodin

SEZNAM AUTORŮ

  • Toyohara Kunichika

    (1835-1900)

    Císařská knihovna

    Položka č.: 361

    Vyvolávací cena: 1.600 CZK (67 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    dřevoryt, 33 x 23,5 cm, rám, mírně poškozeno, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.600 CZK (67 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Utagawa Kuniaki

    (1835-1888)

    Škola v Osace

    Položka č.: 362

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    dřevořez, 24,2 x 16,8 cm, nalepeno na červeném papíru, papír pokrčený, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Toyohara Chicanobu

    (1838-1912)

    Odpočívající gejši (triptych)

    Položka č.: 363

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    dřevořez, 35,4 - 35,7 x 23,5 - 23,7 cm, nalepeno na černém papíru, značeno v dolní části, místy poškozeno, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Noda Kyuho

    (1879-1971)

    Námořník Kezori Kuemon

    Položka č.: 364

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    dřevořez, 40,5 x 26,9 cm, značeno PD, zažloutlý papír, pravý horní růžek pokrčený, levý dolní roh ušpiňen černou barvou, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Havlata

    (1885-1957)

    Les v zimě

    Položka č.: 365

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    olej, překližka, 69 x 79 cm, sign. PD Havlata, rám, studium v malířské dílně akademického malíře Václava Kretschmera, člen Svazu českých umělců v Praze

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Horký

    (1879-1936)

    Krajina

    Položka č.: 366

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    olej, plátno, 39 x 49 cm, sign. PD Fr. Horký, rám, malba místy zkrakelovaná, studijní cesty do Paříže, Mnichova a Holandska

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vojtěch Popelka

    (1888-1961)

    Krajina

    Položka č.: 367

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    olej, plátno, 32,5 x 35 cm, sign. LD V. Popelka, rám, lehce zašpiněné, popraskané plátno, poškozený rám, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Lída Hynková - Bobková

    (1908-1988)

    Tatry

    Položka č.: 368

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    olej, plátno, 1977, 70 x 50 cm, sign. LD L. Hynková 77, rám, malířka, publicistka, horolezkyně, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Březinová

    Horská krajina

    Položka č.: 369

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    olej, sololit, 2000, 50 x 50 cm, sign. PD Březinová 2000

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Angelo von Fürsten ?

    Tajemný les

    Položka č.: 370

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    olej, plátno, 1977, 49 x 60 cm, sign. LD A. von Fürsten, rám, vzadu dílo popsáno autorem?

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neurčený autor

    Moře

    Položka č.: 371

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    olej, plátno, 40 x 78 cm, sign. PD, rám

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Antonie Müllerová - Povondrová

    (1928-?)

    Na Dunaji

    Položka č.: 372

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    olej, karton, 60 x 42 cm, sign. PD Povondrová, rám

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neurčený autor

    Chalupy u rybníka

    Položka č.: 373

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    olej, plátno, 54 x 69,5 cm, sign. PD

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Pýcha

    (1914-1988)

    Vesnice

    Položka č.: 374

    Vyvolávací cena: 1.700 CZK (71 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    olej, lepenka, 20 x 57 cm, sign. PD Pýcha, rám, na rámu oděrky, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka a C. Boudy na ČVUT v Praze, poté soukromé studium u J. Dědiny

    Aktuální cena: 1.700 CZK (71 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • R. Mach

    Snopy

    Položka č.: 375

    Vyvolávací cena: 2.900 CZK (121 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    olej, plátno, 1927, 31,5 x 31,5 cm, sign. PD R. Mach 1927, rám

    Aktuální cena: 2.900 CZK (121 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Sergej Alexejevič Grigorjev

    (1910-1988)

    Jižně od Kyjeva

    Položka č.: 376

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    olej, karton, 1986, 40 x 50 cm, sign. PD azbukou S A Grigorjev 86, rám, ukrajinský malíř Serhii Hryhoriev (Sergey Alekseyevich Grigoryev) studoval u V. A. Favorského v Moskvě, absolvoval v roce 1932 akademii v Kyjevě, kde byl žákem F. Krasytského a F. Kryčevského. Poté zde a v Charkově působil také …

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Kašpar (připsáno)

    (1877-1934)

    Čtenář

    Položka č.: 377

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    kresba sépií, papír, 12 x 16 cm, rám

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Štika

    (1906-1940)

    Žena v kroji

    Položka č.: 378

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    akvarel, běloba, uhel, papír, 43 x 26 cm, sign. PD, rám, na papíře jsou místy skvrny od vody, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Obrovského na AVU v Praze

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neznámý autor

    Ikona světce

    Položka č.: 379

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    malba na dřevě, 26,5 x 22 cm, mírně zašlé, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: ID3**1 Historie příhozu

  • Neznámý autor

    Portrét

    Položka č.: 380

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    olej, plátno, 48,5 x 34,5 cm, rám

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Albert Guibert

    Voják

    Položka č.: 381

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    olej, plátno, 1888, 46 x 38 cm, sign. PD Guibert, rám, na zadní straně razítko pařížského rámařství či galerie. Konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, signatura je u křestního jména mírně setřená, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Miroslav Váša

    (1920-1996)

    Milenci

    Položka č.: 382

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    tuš, akvarel, běloba, papír, 19 x 22 cm, sign. DU Mirek Váša, pasparta, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Kysely, J. Švába, Z. Kratochvíla, M. Fikariho a F. Tichého na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: ID3**1 Historie příhozu

  • Lubomír Procházka

    (1922-2012)

    Most v Parmě

    Položka č.: 383

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    olej, plátno, 1973, 30 x 55 cm, sign. LD L. Procházka 73, rám, vzadu štítek s popisem, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neznámý autor

    Ulice

    Položka č.: 384

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    olej, plátno, 60 x 45 cm, klínový rám, na několika místech v horní části odpadlá barva, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Antonín Hudeček

    (1872-1941)

    Studie pivoněk

    Položka č.: 385

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    olej, plátno, 49 x 67 cm, sign. PD Ant. Hudeček, rám

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Zikmund

    (1893-1955)

    Kytice

    Položka č.: 386

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    olej, plátno, 71,5 x 55 cm, sign. LD F. Zikmund, rám, žák prof. E. Dítěte a K. V. Maška na VŠUP v Praze, poté prof. M. Pirnera na AVU tamtéž

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Antonín Zázvorka

    (1894-1980)

    Zátíší s kyticí a šálkem

    Položka č.: 387

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    olej, plátno, 1941, 50,5 x 69,5 cm, monogr. PN JZ 41, rám, na rámu drobné oděrky, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Mencl

    (1926)

    Zátiší s ovocem

    Položka č.: 388

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    olej, sololit, 38,5 x 49 cm, sign. PD Vl. Mencl, rám, žák prof. Adolfa Trägera, poté v Praze soukromé studium u prof. J. Otčenáška a J. Rambouska, člen Asociace hudebních umělců a vědců, člen Unie výtvarných umělců v Praze

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: ID3**5 Historie příhozu

Instagram

Facebook