Výtvarné umění (208. Aukce)

Aukce bude přenášena živě přes portál livebid.cz.
Předaukční výstava se uskuteční v prostorách AS Vltavín ve dnech
12. 2. 2024 - 16. 2. 2024 | 10-12 a 13-18 hodin
19. 2. 2024 - 21. 2. 2024 | 10-18 hodin
22. 2. 2024 | 10-15 hodin

  • Jiří Načeradský

    Geometrická konstrukce

    Položka č.: 61

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    akvarel, tuš, papír, 1981, 71,5 x 51 cm, sign. PD Načeradský 81, rám, posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem., žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

  • Jiří Načeradský

    Geometrická kompozice I

    Položka č.: 62

    Vyvolávací cena: 4.800 CZK (200 €)

    akvarel, tuš, papír, 1991, 59,5 x 42 cm, sign. PD Načeradský 91, posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem., žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 4.800 CZK (200 €)

  • Jiří Načeradský

    Rodina na výletě

    Položka č.: 63

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)

    Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)

  • Jiří Načeradský

    Dva muži

    Položka č.: 64

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)

    Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)

  • Jiří Načeradský

    Venuše dominantní

    Položka č.: 65

    Vyvolávací cena: 70.000 CZK (2.917 €)

    olej, plátno, 2008, 89 x 116 cm, sign. PD Načeradský, Posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem. Jiří Načeradský se proslavil jako čelný představitel Nové figurace šedesátých let. I v další tvorbě opouštěl figurativní námět zcela výjimečně, především věčné téma ženstv…

    Aktuální cena: 70.000 CZK (2.917 €)

  • Ivan Ouhel

    (1945-2021)

    Rytmy

    Položka č.: 66

    Vyvolávací cena: 176.000 CZK (7.334 €)

    Aktuální cena: 176.000 CZK (7.334 €)

  • Otto Placht

    Motýlí žena

    Položka č.: 67

    Vyvolávací cena: 90.000 CZK (3.750 €)

    Aktuální cena: 90.000 CZK (3.750 €)

  • Alena Anderlová

    Motorkář II

    Položka č.: 68

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)

    Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)

  • Roman Franta

    Swedish 3

    Položka č.: 69

  • Roman Franta

    Nenech se omezovat

    Položka č.: 70

    Vyvolávací cena: 67.000 CZK (2.792 €)

    Aktuální cena: 67.000 CZK (2.792 €)

  • Xénia Hoffmeisterová

    Malý otvor

    Položka č.: 71

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)

    Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)

  • Pavel Besta

    Po andělsku

    Položka č.: 72

    Vyvolávací cena: 65.000 CZK (2.709 €)

    olej, plátno, 2017, 101 x 75,2 cm, sign. PD Besta 17, Pavel Besta je český akademický malíř, studium započal na Právnické fakultě Univerzity Karlovy, ale posléze přešel na Akademii výtvarných umění v Praze. Na AVU nejdříve studoval v ateliéru restaurátorství u prof. Ballardiniho a ve třetím ročníku …

    Aktuální cena: 65.000 CZK (2.709 €)

  • Michal Burget

    (1970)

    Roma

    Položka č.: 73

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)

    akryl, plátno, 2017, 50 x 60 cm, sign. LD M B 17, lišta

    Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)

  • Aleš Růžička

    Políčko

    Položka č.: 74

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.209 €)

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.209 €)

  • Svatopluk Klimeš

    Co tomu říkáš Vincente?

    Položka č.: 75

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    plátno, oheň, popel, akryl, 2022, 50 x 65 cm, sign. PD K

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)

  • Dan Trantina

    Malý bor 2

    Položka č.: 76

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

  • Karel Jerie

    Policista z Eldoráda

    Položka č.: 77

    Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.584 €)

    Aktuální cena: 38.000 CZK (1.584 €)

  • Michal Singer

    Ovládej se

    Položka č.: 78

    Vyvolávací cena: 51.000 CZK (2.125 €)

    akryl, plátno, 100 x 70 cm, sign. PU Singer, Michal Singer je současný český vizuální umělec a na umělecké scéně působí jako solitér. Studium absolvoval na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, obor filozofie a politická ekonomie. Neprošel tedy tradiční výtvarnou vysokou školou, svou tvorbu rozvíj…

    Aktuální cena: 51.000 CZK (2.125 €)

  • Jiří Načeradský

    Krasavice

    Položka č.: 79

    Vyvolávací cena: 1.600 CZK (67 €)

    akvarel, pastel, papír, 2004, 23,8 x 32 cm, sign. PD Načeradský 2004, posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem., žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 1.600 CZK (67 €)

  • Jiří Načeradský

    Dvě ženy / Cvičitelka

    Položka č.: 80

  • Jiří Načeradský

    Poslední drink

    Položka č.: 81

    akvarel, tuš, papír, 2004, 41,8 x 29,5 cm, sign. PD Načeradský, posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem., žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu

  • Jiří Načeradský

    Kudlanka

    Položka č.: 82

  • Jiří Načeradský

    Tanec

    Položka č.: 83

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    akvarel, tuš, papír, 1998, 29 x 42 cm, sign. PD Načeradský 98, posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem., žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)

  • Jiří Načeradský

    Venuše vínová

    Položka č.: 84

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.167 €)

    olej, plátno, 2010, 66 x 54,5 cm, sign. PD Načeradský 2010, posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem. Námět ženy v různých podobenstvích se prolíná celým Načeradského dílem. Vedle realistických vyobrazení podle fotografií překvapoval Načeradský zpodobením žen jako ag…

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.167 €)

  • Ota Janeček

    Akt v červené

    Položka č.: 85

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    linoryt, 7,4 x 5,9 cm, rám, značeno PD, mimo tisk drobné tečky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

  • Ota Janeček

    Ptáčci

    Položka č.: 86

    suchá jehla, 6,4 x 4,1 cm, monogr. PD, pasparta, v jednom místě v horní části drobná skvrna (mimo tisk), pasparta zašlá, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

  • Ota Janeček

    Dívčí tvář

    Položka č.: 87

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    suchá jehla, 17,2 x 11,2 cm, sign. PD Ota Janeček, pasparta, č. 14/40, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

  • Ota Janeček

    Dívčí akt v červené

    Položka č.: 88

    linoryt, 20 x 12,6 cm, sign. PD Ota Janeček, rám, č. 28/100, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

  • Ota Janeček

    Ilustrace k básni Kašmírový šál

    Položka č.: 89

    suchá jehla, 18,8 x 9,4 cm, sign. DU Ota Janeček, rám, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

  • Ota Janeček

    Stojící dívčí akt

    Položka č.: 90

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    linoryt, 40,5 x 23,8 cm, sign. PD Ota Janeček, rám (nezaskleno), č. 11/100, grafika mírně poškozená, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)