Výtvarné umění (208. Aukce)

Aukce bude přenášena živě přes portál livebid.cz.
Předaukční výstava se uskuteční v prostorách AS Vltavín ve dnech
12. 2. 2024 - 16. 2. 2024 | 10-12 a 13-18 hodin
19. 2. 2024 - 21. 2. 2024 | 10-18 hodin
22. 2. 2024 | 10-15 hodin

  • Ota Janeček

    Dívka v pokleku

    Položka č.: 91

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    sítotisk, 30 x 17 cm, sign. DU Ota Janeček, rám, č. 19/60, zažloutlý papír, na papíře pár drobných skvrnek, rám zašlý, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

  • Ota Janeček

    Sedící dívčí akt

    Položka č.: 92

    litografie, 31 x 22 cm, sign. PD Ota Janeček, č. 46/60, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

  • Ota Janeček

    Stojící dívčí akt

    Položka č.: 93

    linoryt, 36 x 27 cm, sign. PD Ota Janeček, pasparta, grafika i pasparta mírně zašlé, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

  • Ota Janeček

    Akt se skloněnou hlavou

    Položka č.: 94

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    litografie, 44 x 26,4 cm, sign. PD Ota Janeček, rám, č. 12/39, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

  • Ota Janeček

    Položka č.: 95

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)

    linoryt, 41,5 x 30 cm, sign. PD Ota Janeček, rám, č. 27/50, mírně zažloutlý papír, grafika vybledlá, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)

  • Michael Rittstein

    Roztržka

    Položka č.: 96

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    litografie, 1979, 25,5 x 20,5 cm, sign. DU M. Rittstein 79, č. 78/100, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)

  • Michael Rittstein

    Karotka a plastelína

    Položka č.: 97

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    litografie, 1991, 37 x 49 cm, sign. PD M. Rittstein 91, č. 6/40, antiqari.at Radhošťská, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: ID8**0 Historie příhozu

  • Michael Rittstein

    Jezdkyně a opice

    Položka č.: 98

    Vyvolávací cena: 4.800 CZK (200 €)

    litografie, 2010, 72,5 x 51 cm, sign. PD M. Rittstein 2010, č. 11/50, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 4.800 CZK (200 €)

  • Michael Rittstein

    Slepice jako krajina

    Položka č.: 99

    litografie, 2010, 49 x 71 cm, sign. PD M. Rittstein 2010, č. 34/50, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

  • Michael Rittstein

    Krávy v čekárně

    Položka č.: 100

    litografie, 2011, 47 x 70 cm, sign. PD M. Rittstein 2011, č. 34/50, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

  • Jiří Načeradský

    Tři tančící

    Položka č.: 101

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)

    Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)

  • Petr Nikl

    Atlas velký: Hadí motýl III

    Položka č.: 102

    litografie, 2019, 33 x 33 cm, sign. PD Petr Nikl 2019, č. 45/60, žák prof. A. Paderlíka na AVU v Praze, člen Umělecké skupiny Tvrdohlaví

  • Aleš Lamr

    Posel

    Položka č.: 103

    litografie, 1991, 72,5 x 56 cm, sign. PD A. Lamr 91, rám, č. 99/100, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu

  • Aleš Lamr

    Viděl jsem třetí nebe II

    Položka č.: 104

    litografie, 1993, 70,5 x 56 cm, sign. PD A. Lamr 93, rám, č. XIII/XIV, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

  • Josef Mžyk

    Kompozice s ženskými akty

    Položka č.: 105

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    serigrafie, 1976, 51 x 39 cm, sign. PD Mžyk Josef 1976, pasparta, 57/80, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Tittelbacha a L. Čepeláka na AVU v Praze, poté prof. O. Debré na École des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar a Nového sdružení pražských umělců

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

  • Pavel Hayek

    Kapradí

    Položka č.: 106

    serigrafie, 1997, 52,5 x 41,5 cm, sign. PD Pavel Hayek 97, rám, č. 7/50

  • Josef Hampl

    (1932-2019)

    Segment I

    Položka č.: 107

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    serigrafie, perforovaný tisk, 1984, 89,7 x 61,1 cm, sign. PD Jos. Hampl 84, č. 4/15, rožky nepatrně ohnuté, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Masáka na Škole dekorativních umění v Praze

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

  • Josef Hampl

    (1932-2019)

    Sektor II

    Položka č.: 108

    serigrafie, 1990, 75 x 61 cm, sign. PD Josef Hampl 90, č. 8/15, rožky nepatrně ohnuté, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Masáka na Škole dekorativních umění v Praze

  • Zdeněk Kučera

    (1935-2016)

    Crossing IX.

    Položka č.: 109

    serigrafie, 1994, 68 x 37 cm, sign. DU Zd. Kučera 94, č. 8/10, na zadní straně autorské razítko, rožky nepatrně ohnuté, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Navrátila, A. Berana

  • Zdeněk Kučera

    (1935-2016)

    Pláž

    Položka č.: 110

    serigrafie, 1997, 46,5 x 34 cm, sign. DU Zd. Kučera 97, č. 6/10, papír mírně ohmataný, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Navrátila, A. Berana

  • Jan Koblasa

    (1932-2017)

    Kompozice v červené

    Položka č.: 111

    serigrafie, 1997, 21,3 x 29,8 cm, monogr. PD K 97, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Španiela, J. Laudy a K. Pokorného na AVU v Praze, člen skupiny Konfrontace, Šmidrové a Skupiny D

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Jablko (podobizna slečny Rivierové)

    Položka č.: 112

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (230 €)

    tisk na porcelánovém talíři, 26 x 26 cm, na zadní straně značeno Rosenthal, Künstler-Teller Nr. 26, Jirí Kolar a tištěná signatura Koláře, antiqari.at Radhošťská, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

    Aktuální cena: 5.500 CZK (230 €)

  • Olga Karlíková

    (1923-2004)

    Položka č.: 113

  • Petr Pastrňák

    Položka č.: 114

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    serigrafie, 1997, 42 x 30,4 cm, sign. PD Pastrňák 97, č. 13/100, žák prof. M. Knížáka, M. Bielického a J. Davida na AVU v Praze

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

  • Petr Písařík

    (1968)

    Bílá linka

    Položka č.: 115

  • Tomáš Švéda

    Ptáci

    Položka č.: 116

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    lept, 1976, 32,4 x 25 cm, sign. PD T. Švéda 1976, rám, autorský tisk, lehce zašpiněný, pokrčený papír, Antikvariát Ostrovní, studium SOŠ výtvarné v Praze, žák prof. A. Fišárka na AVU, člen volného seskupení 12/15 Pozdě, ale přece a SVU Mánes

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: ID8**8 Historie příhozu

  • Kamila Ženatá

    Tao

    Položka č.: 117

    Vyvolávací cena: 1.600 CZK (67 €)

    lept, akvatinta, 40 x 39,7 cm, sign. PD Kamila Ženatá, č. 1/50, ve spodní části ve dvou místech drobná skvrna, papír mírně ohmataný, antiqari.at Radhošťská, žákyně L. Čepeláka

    Aktuální cena: 1.600 CZK (67 €)

  • Jiří Ducháček

    (1903-1974)

    Ženský akt

    Položka č.: 118

    patinovaná sádra, dřevěný podstavec, 1944, 38 x 15 x 10 cm, značeno dole v sádře Jiří Ducháček 1944, Narodil se v řemeslnické rodině na Vyšehradě. Vyučil se kameníkem a několik let pracoval v oboru. 1925 byl přijat na pražskou Uměleckoprůmyslovou školu, kde studoval sochařství u J. Mařatky, K. Štipl…

  • Petr Holub

    (1976)

    Malá snídaně

    Položka č.: 119

    Vyvolávací cena: 22.500 CZK (938 €)

    Aktuální cena: 22.500 CZK (938 €)

  • Rudolf Fila

    (1932-2015)

    Jindřich VIII.

    Položka č.: 120

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (271 €)

    Aktuální cena: 6.500 CZK (271 €)