Karel Vik
(1883-1964)studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný člen České akademie věd a umění; grafik, malíř, scénograf, ilustrátor; nejprve se věnoval výhradně malbě, maloval a kreslil portréty, zátiší i krajinu; od 1914 se začal zabývat dřevoryty, pro něž si našel příklad v tvorbě F. Koblihy a F. Bílka; důraz kladl na plastičnost reliéfu, strukturu vegetace a účinek atmosférických proměn; vytvářel grafické cykly z Krkonoš, Českého ráje, Kuksu; krásy Turnovska zpodobil v cyklu Český ráj (1917 - 1926), Slovensko nejprve v cyklu V Tatrách, 1922 a 1929 - 1938 zachytil množství náčrtů a studií, aby 1948 vydalo nakladatelství Sfinx knihu Slovensko se 127 barevnými dřevoryty; ilustroval knihy, věnoval se známkové tvorbě (Strečno, Olomouc), exlibris a grafice; zejména v technice leptu; od 1922 spolupracoval 10 let se scénou sokolského loutkového divadla v Turnově jako výtvarník a režisér; realizoval více než 15 kompletních scénických výprav (např. pro hry Faust, Strakonický dudák, Lucerna aj.); podílel se na výtvarné úpravě nových loutek - pevných marionet pro Lidové divadlo v Turnově; významná je autorova autobiografie Mateřídouška; zastoupen ve sbírkách NG, GHMP, PNP a UPM v Praze, Moravské galerie v Brně, SNG v Bratislavě, Galerie J. Jakobyho a Východoslovenského muzea v Košicích, Městského muzea v Turnově, OG v Liberci, Městského muzea v Hořicích a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2008, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2008)
-
Karel Vik
(1883-1964)
Albert Pražák: K.H. Mácha
Položka č.: 424Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpisy autora i výtvarníka v tiráži, dřevoryt ve frontispise a titulu K. Vik, úprava K. Dyrynk, vydal Josef Zach, Kolín 1936, 250 výtisků, ruční papír Pannekoek, 22 s., polopergamen. vazba se zlac. písmem na hřbetu, lehce zašpiněný hřbet, zbytky nálepky na vazbě, knihovní razítka, lehc…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: ID7**9 Historie příhozu
-
Karel Vik
(1883-1964)
6x exlibris
Položka č.: 278858Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)
Plánované ukončení: 10. 06. 2024 14:46
6x dřevoryt, 2x sign. PD Vik, Antikvariát Ostrovní, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný člen České akademie věd a umění
Aktuální cena: 350 CZK (15 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Vik
(1883-1964)
Hradčany
Položka č.: 278859Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)
Plánované ukončení: 10. 06. 2024 14:48
dřevoryt, 1923, 6,4 x 12 cm, sign. PD Vik, Antikvariát Ostrovní, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný člen České akademie věd a umění
Aktuální cena: 350 CZK (15 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Vik
(1883-1964)
Boží muka
Položka č.: 278860Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 10. 06. 2024 14:50
dřevoryt, 1937, 8,5 x 11,1 cm, sign. PD Vik, Antikvariát Ostrovní, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný člen České akademie věd a umění
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Vik
(1883-1964)
Vánoční přání
Položka č.: 278861Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 10. 06. 2024 14:52
dřevoryt, 8 x 9,8 cm, Antikvariát Ostrovní, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný člen České akademie věd a umění
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Vik
(1883-1964)
Zřícenina
Položka č.: 278863Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)
Plánované ukončení: 10. 06. 2024 14:54
dřevoryt, 1935, 9,4 x 17,3 cm, LD značeno ve štočku VK 35, Antikvariát Ostrovní, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný člen České akademie věd a umění
Aktuální cena: 350 CZK (15 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Vik
(1883-1964)
Sv. Václav
Položka č.: 278864Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
Plánované ukončení: 10. 06. 2024 14:56
dřevoryt, 14,5 x 6 cm, Antikvariát Ostrovní, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný člen České akademie věd a umění
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Vik
(1883-1964)
Chalupa se zvonicí
Položka č.: 278868Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
Plánované ukončení: 10. 06. 2024 14:58
dřevoryt, 1923, 7,7 x 8,7 cm, LD značeno ve štočku VK - 23, Antikvariát Ostrovní, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný člen České akademie věd a umění
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Vik
(1883-1964)
Boží muka
Položka č.: 281253Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 10. 06. 2024 17:38
dřevoryt, 1918, 23,4 x 18,8 cm, sign. PD Vik, Antikvariát Ostrovní, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný člen České akademie věd a umění
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Vik
(1883-1964)
Boží muka
Položka č.: 281254Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 10. 06. 2024 17:40
dřevoryt, 12,1 x 10,3 cm, PD značeno ve štočku VK, Antikvariát Ostrovní, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný člen České akademie věd a umění
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Vik
(1883-1964)
Krajina s hradem
Položka č.: 233747Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 11. 06. 2024 15:26
lept, 1931, 24,9 x 29,5 cm, sign. PD Vik, PD značeno ve štočku VK 31, Antikvariát Ostrovní, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný člen České akademie věd …
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO