Michael Rittstein

(1949)

studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes; malíř, grafik, ilustrátor; patří k představitelům expresivní figurální malby generece 70. let, který navázal na tradici moderní české grotesky a především na novou figuraci; v rané tvorbě těžil z podnětů barokní fresky, pod vlivem surrealismu směřoval přes symbolickou abstrahující malířskou strukturu k fantaskní metafoře, později jej zaujalo odosobněné prostředí města; sarkastické líčení mezilidských, zejména intimních vztahů je založeno na výrazové nadsázce, tvarové deformaci a jasném koloritu; "mýty dneška" nazírá jako groteskně pitvorné dějě, ale s rostoucí mírou výtvarné stylizace a obrazného vyjadřování se jeho příběhy proměňují v děsivé delirantní vize, v nichž fetišizované spotřební předměty nabývají forem hybridních příšer a útočných monster, ohrožujících samu lidskou existenci; stupňoval expresivitu své tvorby, na přelomu 70. a 80. let zaplňoval plochu obrazu mnoha ději, častěji se věnoval i obrazům a kresbám s ústřední figurou malovanou velkorysým gestem s výraznou tvarovou nadsázkou, veristické detaily se často pojí s oživlými útvary nezpracované hmoty vzniklými záznamem explozivních fyzických akcí; v 80. letech kladl v tvorbě důraz také na větší formát; zabývá se i prostorovými instalacemi a objekty, věnuje se kresbě, ilustraci a volné grafice; ilustroval více než 20 knižních titulů pro nakladatelství Práce, Lidové nakladatelství, Mladá fronta, Albatros, Profil Ostrava, Středočeské nakladatelství a Odeon, v letech 1975 - 1992 ilustroval řadu bibliofilií; zastoupen ve sbírkách NG, GHMP, ČMVU, PNP v Praze, MG v Brně, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie B. Rejta Louny, OG Liberec, GU Karlovy Vary, MU Olomouc, GVU Ostrava, Centre G. Pompidou Paris, Albertinum Wien a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2003, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2003)

SEZNAM AUTORŮ

  • Michael Rittstein

    (1949)

    Auto chodec

    Položka č.: 244570

    Vyvolávací cena: 2.300 CZK (83 €)

    Plánované ukončení: 08. 06. 2020 15:15

    litografie, 1978, 30 x 40 cm, sign. PD M. Rittstein 78, č. 13/45, soupis Hédervári č. 62, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 2.300 CZK (83 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Michael Rittstein

    (1949)

    Levitace v kuchyni

    Položka č.: 244571

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (100 €)

    Plánované ukončení: 08. 06. 2020 15:16

    litografie, 1983, 58 x 43 cm, sign. PD M. Rittstein 83, č. 9/50, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 2.800 CZK (100 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Michael Rittstein

    (1949)

    Chlad a vášeň

    Položka č.: 244572

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (100 €)

    Plánované ukončení: 08. 06. 2020 15:17

    litografie, 1991, 37,5 x 48,5 cm, sign. PD M. Rittstein 91, č. 59/70, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 2.800 CZK (100 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Michael Rittstein

    (1949)

    Podvodní svět

    Položka č.: 244573

    Vyvolávací cena: 2.900 CZK (104 €)

    Plánované ukončení: 08. 06. 2020 15:18

    litografie, 2011, 48 x 69 cm, sign. PD M. Rittstein 2011, č. 33/50, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 2.900 CZK (104 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Michael Rittstein

    (1949)

    Chovatel křečka

    Položka č.: 244574

    Vyvolávací cena: 3.200 CZK (115 €)

    Plánované ukončení: 08. 06. 2020 15:19

    litografie, 1982, 46 x 30 cm, sign. PD M. Rittstein 82, č. 3/60, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 3.200 CZK (115 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Michael Rittstein

    (1949)

    Opékač

    Položka č.: 244575

    Vyvolávací cena: 3.400 CZK (122 €)

    Plánované ukončení: 08. 06. 2020 15:20

    litografie, 1983, 43 x 63 cm, sign. PD M. Rittstein 83, č. 39/40, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 3.400 CZK (122 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Michael Rittstein

    (1949)

    Záchod (dveře)

    Položka č.: 244576

    Vyvolávací cena: 3.600 CZK (129 €)

    Plánované ukončení: 08. 06. 2020 15:21

    litografie, 1981, 49 x 30 cm, sign. PD M. Rittstein 81, č. 6/35, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 3.600 CZK (129 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Michael Rittstein

    (1949)

    Automilenci

    Položka č.: 244577

    Vyvolávací cena: 3.600 CZK (129 €)

    Plánované ukončení: 08. 06. 2020 15:22

    litografie, 1982, 53 x 30, 5 cm, sign. PD M. Rittstein 82, č. 7/35, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 3.600 CZK (129 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Michael Rittstein

    (1949)

    Milenci šílenci II.

    Položka č.: 244578

    Vyvolávací cena: 4.800 CZK (172 €)

    Plánované ukončení: 08. 06. 2020 15:23

    litografie, 1982, 57,7 x 45,5 cm, sign. PD M. Rittstein 82, č. 39/50, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 4.800 CZK (172 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Michael Rittstein

    (1949)

    Muž a žena

    Položka č.: 244579

    Vyvolávací cena: 4.800 CZK (172 €)

    Plánované ukončení: 08. 06. 2020 15:24

    litografie, 1980, 39 x 54,2 cm, sign. PD M. Rittstein 80, č. 48/65, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 4.800 CZK (172 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Michael Rittstein

    (1949)

    Sukně

    Položka č.: 244580

    Vyvolávací cena: 4.400 CZK (158 €)

    Plánované ukončení: 08. 06. 2020 15:25

    litografie, 1996, 63,5 x 50 cm, sign. PD M. Rittstein 96, č. 21/50, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 4.400 CZK (158 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Michael Rittstein

    (1949)

    Čekárna

    Položka č.: 244581

    Vyvolávací cena: 4.800 CZK (172 €)

    Plánované ukončení: 08. 06. 2020 15:26

    litografie, 1980, 39 x 54,5 cm, sign. PD M. Rittstein 80, č. 10/40, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 4.800 CZK (172 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Michael Rittstein

    (1949)

    Klimatizace

    Položka č.: 199638

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (72 €)

    Plánované ukončení: 24. 06. 2020 19:49

    sítotisk, 1980, 16,9 x 21,4 cm, sign. PD M. Rittstein 80, č. 9/30, soupis Hédervári č. 31, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 2.000 CZK (72 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Michael Rittstein

    (1949)

    Tu a tam

    Položka č.: 231921

    Vyvolávací cena: 2.900 CZK (104 €)

    Plánované ukončení: 24. 06. 2020 20:05

    litografie, 1985, 41 x 28 cm, sign. PD M. Rittstein 85, č. 49/60, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 2.900 CZK (104 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Michael Rittstein

    (1949)

    Štěkači

    Položka č.: 238593

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (68 €)

    Plánované ukončení: 24. 06. 2020 21:06

    sítotisk, 1980, 17 x 21,5 cm, sign. PD M. Rittstein 80, č. 26/35, soupis Hédervári č. 126, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 1.900 CZK (68 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Michael Rittstein

    (1949)

    Modré sukýnky

    Položka č.: 238594

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (68 €)

    Plánované ukončení: 24. 06. 2020 21:07

    litografie, 1997, 24 x 19,5 cm, sign. PD M. Rittstein 97, č. 21/60, soupis Hédervári č. 126, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 1.900 CZK (68 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Michael Rittstein

    (1949)

    Na balkoně

    Položka č.: 238595

    Vyvolávací cena: 1.950 CZK (70 €)

    Plánované ukončení: 24. 06. 2020 21:08

    sítotisk, 1987, 29,5 x 21,2 cm, sign. PD M. Rittstein 87, č. 11/50, soupis Hédervári č. 87, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 1.950 CZK (70 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Facebook