Jan Konůpek

spolu s malířem E. Pacovským založili grafickou revui Veraikon. Těžiště Konůpkovy tvorby spočívá v grafice, tvorbě exlibris a ilustraci. Stylově vyšel ze secese ale zásadně ho ovlivnil také expresionismus a kubismus. Duchovní zázemí nacházel v mystice a vizionářství, inspiroval se klasickou a symbolistní literaturou.

  • Jan Konůpek

    Labyrint světa

    Položka č.: 245916

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 23. 07. 2020 11:56

    lept, 24 x 16,5 cm, ilustrace k Labyrintu světa (J. A. Komenský), Všudybyl pozoruje běžícího studenta, na pozadí ruiny na Klárově v Praze, na papíře drobonké hnědé skvrnky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, č…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Jan Konůpek

    Púchová

    Položka č.: 186071

    Vyvolávací cena: 1.400 CZK (52 €)

    Plánované ukončení: 24. 08. 2020 14:03

    rudka, papír, 1937, 43 x 30,5 cm, monogr. LD KpK, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 1.400 CZK (52 €)

  • Jan Konůpek

    Alois Dyk PF 1935

    Položka č.: 220229

    Vyvolávací cena: 400 CZK (15 €)

    Plánované ukončení: 24. 08. 2020 14:49

    lept, 11,1 x 14,6 cm, sign. PD Konůpek, lehce zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

  • Jan Konůpek

    Do Máchovského roku 1936

    Položka č.: 238808

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 26. 08. 2020 14:20

    lept, 13 x 9 cm, sign. PD Konůpek, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)