Pavel Roučka

(1942)

studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar; malíř, grafik, ilustrátor, scénograf, pedagog; v letech 1968 - 1971 se zabýval scénografií a kresleným filmem v Belgii, 1993 - 2002 vedl malířsakou třídu Letní akademie ve Frauenau (SRN), od 1996 vede třídu litografie na Akademii výtvarných umění v Maastrichtu (Belgie); do 1975 se věnoval výhradně malbě, v níž nacházel mj. inspiraci ve starých mapách, 1974 začaly vznikat první grafické práce, výrazná je ilustrační činnost; ilustrace jsou často východiskem pro obrazové cykly a tvorbu exlibris; dalším tvůrčím zdrojem je divadlo (pantomima); od počátku 80. let pracoval s kresbou, později se opět vrátil k malbě a vytvářel rozměrné, expresivně pojaté figurální kompozice, pokračoval v grafice a zasáhl také do oblasti scénografické tvorby a tapiserie; zabývá se rovněž tvorbou dřevěných objektů; jeho díla charakterizuje filozofický podtext se silným humanistickým akcentem, netradiční pracovní postupy a záliba v technologických experimentech; zastoupen ve sbírkcáh NG, GHMP, Karlovy univerzity, Středočeské galerie a ČMVU v Praze, AJG Hluboká nad Vltavou, MG Brno, GVU Cheb, Gilky Center Portland Art Museum (USA), Leonard Dobbs Island (USA), La nouvelle bibliothéque francaise ve Francii, Muzeum Sztuki v Lodži a v Krakově (Polsko) a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2004, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2004)

SEZNAM AUTORŮ

  • Pavel Roučka

    (1942)

    J. Žáček: Blízkost

    Položka č.: 802

    Vyvolávací cena: 500 CZK (18 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 12:08

    Bibliofilie, 4x sign. litografie P. Roučka, podpis autora v tiráži, vyd. Spolek č. bibliofilů, Praha, 1980, volné listy v ob., okraj obálky mírně poškozen, antiqari.at Radhošťská, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG H…

    Aktuální cena: 600 CZK (22 €)

    Poslední dražitel: ID6**1 Historie příhozu

  • Pavel Roučka

    (1942)

    P. Kabeš: Cesta si nás našla

    Položka č.: 171

    Vyvolávací cena: 250 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 17. 06. 2020 15:00

    bibliofilie, sign. dvoubar. kresba P. Roučka, vyd. SČB, Praha, 1994, ex. 41/250 s podpisem autora a M. Dyrynka (úprava) v tiráži, ed. Pulpilla, sv. 11, ruční velkolosínský chamois papír, rozměr brožury: 13,6x8,8 cm, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na SPŠ geodé…

    Aktuální cena: 250 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Franz Kafka: Aus Tagebüchern / Z deníků 1910-1923

    Položka č.: 51

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (90 €)

    Plánované ukončení: 17. 06. 2020 15:00

    bibliofilie, 8x sign. bar. litografie P. Roučka, vyd. Edition International Grafik, 1987, ex. 49/200 s podpisem a věnováním výtvarníka na tit. listěkarton. desky v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie de…

    Aktuální cena: 2.500 CZK (90 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Maska

    Položka č.: 191492

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (36 €)

    Plánované ukončení: 04. 06. 2020 14:21

    litografie, 53,5 x 37,5 cm, sign. PD Roučka, rám, při okrajích pokrčený papír, Antikvariát Ostrovní, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.000 CZK (36 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Pohádka

    Položka č.: 244611

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (54 €)

    Plánované ukončení: 08. 06. 2020 15:56

    litografie, 25 x 15 cm, sign. PD Roučka, pasparta, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.500 CZK (54 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Diptych

    Položka č.: 244612

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (72 €)

    Plánované ukončení: 08. 06. 2020 15:57

    litografie, 1977, 36,8 x 27 / 36,8 x 27 cm, sign. PD Roučka / Roučka 77, pasparta, 80/85, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.000 CZK (72 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Dívčí akt

    Položka č.: 244613

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (90 €)

    Plánované ukončení: 08. 06. 2020 15:58

    litografie, 1978, 54 x 37,5 cm, sign. DU Roučka 78, pasparta, 54/60, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.500 CZK (90 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Píseň písní

    Položka č.: 244614

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (90 €)

    Plánované ukončení: 08. 06. 2020 15:59

    litografie, 1978, 53,5 x 37 cm, sign. DU Roučka 78, pasparta, 54/60, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.500 CZK (90 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Milenci

    Položka č.: 244615

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (90 €)

    Plánované ukončení: 08. 06. 2020 16:00

    litografie, 1989, 36,5 x 26,5 cm, sign. PD Roučka 89, pasparta, autorský tisk, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.500 CZK (90 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Vsemirnaja kosmorama

    Položka č.: 244616

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (125 €)

    Plánované ukončení: 08. 06. 2020 16:01

    litografie, 1976, 59 x 48,5 cm, sign. DU Roučka 76, pasparta, 5/5, vzácný tisk provedený v nákladu pouze 5 kusů, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.500 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: ID1**5 Historie příhozu

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Karlův most a Národní divadlo

    Položka č.: 244814

    Vyvolávací cena: 400 CZK (15 €)

    Plánované ukončení: 10. 06. 2020 15:59

    litografie, 1984, 35 x 29 cm, sign. PD Roučka 84, mírně zažloutlý papír, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Figura

    Položka č.: 244815

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (36 €)

    Plánované ukončení: 10. 06. 2020 16:00

    litografie, 54 x 37,5 cm, sign. DU Roučka, pasparta, 17/80, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.000 CZK (36 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Objekt

    Položka č.: 245648

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 16. 06. 2020 18:22

    propiska, papír, 1978, 13 x 16 cm, sign. PU Roučka 78, pasparta, 20/80, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Objekt - tvář

    Položka č.: 245647

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 16. 06. 2020 18:23

    propiska, papír, 1978, 13 x 16 cm, sign. PU Roučka 78, pasparta, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Postava

    Položka č.: 245575

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2020 22:54

    litografie, 53 x 36,8 cm, sign. DU Roučka, č. 76/100, poškozeno, antiqari.at Radhošťská, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Facebook