Emil Filla

(1882-1953)

  • Emil Filla

    (1882-1953)

    Zátiší s vázami květin

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (893 €)

    Ukončení prvního podání: 28. 05. 2020 15:00

    suchá jehla, 23 x 16,5 cm, sign. PD Emil Filla, rám, tvorba Emila Filly patří k pilířům české moderní malby 20. století a je především spjata s vlnou kubismu v českém malířství. Filla byl absolventem pražské Akademie výtvarného umění a spolu s B. Feiglem, B. Kubištou, V. Benešem a A. Procházkou zakl…

    Aktuální cena: 25.000 CZK (893 €)

    Odhadní cena: 40 000 - 50 000 CZK

  • Emil Filla

    (1882-1953)

    Dílo Emila Filly

    Položka č.: 116

    Vyvolávací cena: 90.000 CZK (3.215 €)

    kniha s osmi signovanými grafickými listy, 1936, č. 13, monografie obsahuje texty devatenácti autorů: F. Fleigl, A. Flechtheim, F. Halas, J. Hora, O. Kokoschka, Dr. V. Kramář, Dr. A. Matějček, V. Nezval, V. Nikodem, Dr. V. Novotný, W. Nowak, Dr. J. Pečírka, J. B. Svrček, Dr. F. X. Šalda, J. Štýrský,…

    Aktuální cena: 90.000 CZK (3.215 €)

    Odhadní cena: 180 000 - 220 000 CZK