Tomáš Bím

(1946)

soukromé studium; malíř, grafik; vyučen tiskařem; v prvých letech se zaměřil na ilustraci, užitou grafiku a kresbu; věnuje se také malbě (olej, acryl); svými díly je zastoupen ve sbírkách NG Praha, VČG Pardubice, Rijkmuseum Meermanno Haag, sbírka Ex libris Chrudim, Tennis museum Gasper Oberhausen, s. p. t. TELECOM a jinde; ilustroval asi 30 knih, podílel se na bibliofiliích, vytvářel plakáty; pracoval jako knihtiskař, poté výtvarník divadelního studia Reduta, ale také jako pomocný dělník (písmomalíř, lakýrník apod.); nyní se cele věnuje výtvarné práci (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

SEZNAM AUTORŮ

  • Tomáš Bím

    (1946)

    Bazén

    Položka č.: 163

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    litografie, 1988, 49 x 64,5 cm, sign. DU Bím 88, rám, č. 23/100, uznávaný český malíř, grafik a ilustrátor Tomáš Bím vystudoval Odborné polygrafické učiliště, obor knihtisk a získal stipendium Kunstverein Osnabrück e.V. v SRN v roce 1983. Jeho dílo je specifické svojí pozitivní až hřejivou barevnost…

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 12 000 - 18 000 CZK

  • Tomáš Bím

    (1946)

    Wholpin Bay Store

    Položka č.: 162

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    litografie, 1996, 34 x 53 cm, sign. DU Tomáš Bím 1996, č. 52/70, Antikvariát Dlážděná, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK

  • Tomáš Bím

    (1946)

    Reklama v krajině

    Položka č.: 281276

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:01

    litografie, 1992, 65,5 x 49,5 cm, sign. DU Tomáš Bím 92, č. 55/140, při pravém okraji v jednom místě napatrně natrženo, antiqari.at Radhošťská, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Tomáš Bím

    (1946)

    Beerfest na dvorku (111 let litografické dílny Říční)

    Položka č.: 281554

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (667 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:57

    litografie, 2022, 54 x 43 cm, sign. DU Tomáš Bím, č. 85/111, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar

    Aktuální cena: 16.000 CZK (667 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook