Tomáš Bím

soukromé studium; malíř, grafik; vyučen tiskařem; v prvých letech se zaměřil na ilustraci, užitou grafiku a kresbu; věnuje se také malbě (olej, acryl); svými díly je zastoupen ve sbírkách NG Praha, VČG Pardubice, Rijkmuseum Meermanno Haag, sbírka Ex libris Chrudim, Tennis museum Gasper Oberhausen, s. p. t. TELECOM a jinde; ilustroval asi 30 knih, podílel se na bibliofiliích, vytvářel plakáty; pracoval jako knihtiskař, poté výtvarník divadelního studia Reduta, ale také jako pomocný dělník (písmomalíř, lakýrník apod.); nyní se cele věnuje výtvarné práci (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

  • Tomáš Bím

    Reklama v krajině

    Položka č.: 12

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    Ukončení prvního podání: 22. 02. 2024 15:00

    litografie, 1992, 65,5 x 49,5 cm, sign. DU Tomáš Bím 92, č. 55/140, při pravém okraji v jednom místě napatrně natrženo, antiqari.at Radhošťská, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

  • Tomáš Bím

    Coca cola

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)

    litografie, 1992, 43,5 x 53 cm, sign. DU Tomáš Bím 92, rám, č. 19/75, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar

    Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)