• Rudolf Lexa

    (1915-2003)

    Karlův most v podvečer

    Položka č.: 31

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (371 €)

    Plánované ukončení: 29. 07. 2020 15:00

    olej, plátno, 71 x 90 cm, sign. PD Rud. Lexa, rám, vzdu nalepen autorský štítek s razítkem ČFVU, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Jana Prouzy, po válce žák prof. O. Nejedlého na AVU v Praze, člen Spolku výtvarných umělců Marold, Svazz českých výtvarných umělců, Český fond výtvarných…

    Aktuální cena: 10.000 CZK (371 €)

  • Jaroslav Šetelík

    (1881-1955)

    Pohled na Pražský hrad

    Položka č.: 32

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (38 €)

    akvarel, papír, 1918, 13 x 17,5 cm, sign. PD Šetelík, zažloutlý papír, na papíře drobné hnědé skvrnky, při okrajích mimo kresbu papír několikrát natržen , antiqari.at Radhošťská, žák E. K. Lišky na UMPRUM, prof. R. Ottenfelda na AVU v Praze, člen UB a Krasoumné jednoty

    Aktuální cena: 1.000 CZK (38 €)

  • Josef Loukota

    (1879-1967)

    Rozhovor

    Položka č.: 33

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (149 €)

    lavírovaná tuš, papír, 42,2 x 32,2 cm, sign. LD Jos. J. Loukota, rám, vzadu ve výřezu razítko: Für die Meggendorfer - Blätter, München, gezeichnet von Loucota, no. 3654, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 4.000 CZK (149 €)

  • Antonín Procházka

    (1882-1945)

    Postava ženy

    Položka č.: 34

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (260 €)

    lavírovaná kresba tuší, papír, 42,5 x 28 cm, monogr. PD AP, rám, LD na papíře slepotiskové razítko Roeder Makar, na zadní straně pasparty vyškrábáno: original Kohl Zeichnung, Aquarell Antonin Prochaska (1882 - 1945) monogrammiert AP, na papíře drobné skvrnky, Antikvariát Dlážděná, studium na UMPRUM …

    Aktuální cena: 7.000 CZK (260 €)

  • Cyril Bouda

    Pohádka o …

    Položka č.: 35

    lavírovaná kresba tuší, ruční papír, 32,3 x 24 cm, monogr. PD CB, Cyril Bouda se narodil v Kladně a většinu pozdějšího života žil v Praze, kde vyučoval na Pedagogické fakultě Karlovy Univerzity. Začínal jako autor volné grafiky a malíř. Později se dostal až ke knižní grafice, díky níž proslul, a jeh…

    Poslední dražitel: ID4**5 Historie příhozu

  • Alexandre Benois

    (1870-1960)

    Kostýmní návrhy k baletu Začarovaná Alsina

    Položka č.: 36

    Vyvolávací cena: 16.500 CZK (612 €)

    kvaš, papír, 1929, 36 x 9 cm, rám, A.Benois se narodil 03.05.1870 v Petrohradě. Ruský umělec, výtvarný kritik, malíř, ilustrátor, zakládající člen uměleckého hnutí Mir iskusstva, začátkem 20. století spolupracoval s Diaghilevovým Balet Russes a byl scénografem v několika ruských divadlech, kde kromě…

    Aktuální cena: 16.500 CZK (612 €)

  • Alfréd Justitz

    (1879-1934)

    Erotický motiv

    Položka č.: 37

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (334 €)

    akvarel, papír, 1920, 18,5 x 24,5 cm, rám

    Aktuální cena: 9.000 CZK (334 €)

  • František Gross

    (1909-2000)

    Postava

    Položka č.: 38

    Vyvolávací cena: 5.200 CZK (193 €)

    kresba tužkou, papír, 1938, 16 x 12 cm, značeno vzadu FG 38

    Aktuální cena: 5.200 CZK (193 €)

  • František Gross

    (1909-2000)

    Zátiší s konvicí a ovocem

    Položka č.: 39

    Vyvolávací cena: 9.500 CZK (352 €)

    kresba tužkou, papír, 38,5 x 28,5 cm, sign. PD F. Gross, člen skupiny 42, Umělecké besedy, SČUG Hollar a skupiny Radar. V 60. letech reprezentoval Československo na bienále v Benátkách. Jeden z nejvýraznějších malířů 20.století

    Aktuální cena: 9.500 CZK (352 €)

  • Otto Gutfreund

    (1889-1927)

    Hlava ženy (Frauenkopf)

    Položka č.: 40

    Vyvolávací cena: 42.000 CZK (1.556 €)

    bronz, pozdější odlitek (odlito v ÚUŘ Praha v r. 1964), 1912-1913, v. 27 cm, značeno LD GUTFREUND, Otto Gutfreund (1889–1927) byl nejen významným sochařem, ale jako jeden z prvních se zaobíral kubistickým ztvárněním modelované předlohy (1911 vytvořil vůbec první kubistickou sochu na světě). Školení …

    Aktuální cena: 42.000 CZK (1.556 €)

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

  • Otto Gutfreund

    (1889-1927)

    Položka č.: 41

    Vyvolávací cena: 60.000 CZK (2.223 €)

    bronz, v. 36 cm, pozdější odlitek, autor byl významným sochařem první poloviny 20. století a vůbec prvním sochařem, který se zaobíral kubistickým pojetím sochy (1911 vytvořil první kubistickou sochu na světě). Školení získal na Umělecko-průmyslové škole v Praze, posléze v Paříži v ateliéru A. Bourde…

    Aktuální cena: 60.000 CZK (2.223 €)

  • Josef Wagner

    (1901-1957)

    Skica k černému krucifixu

    Položka č.: 42

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (297 €)

    bronz, 80. léta, 18,5 x 12 cm, žák prof. J. Štursy a O. Španiela, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 8.000 CZK (297 €)

  • Hubert Kovařík

    (1888-1958)

    Paris

    Položka č.: 43

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (593 €)

    bělnina (pórovina) glazovaná, kolem 1925, v. 41,2 cm, zespoda značeno HKO Svitávka, Hubert Kovařík (1888 – 1958), malíř, sochař a keramik, patřil k silné generaci mladých tvůrců, pocházejících z Čech a Moravy, kteří absolvovali umělecké školení na Kunstgewerbeschule ve Vídni u předních tvůrců vídeňs…

    Aktuální cena: 16.000 CZK (593 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Homér

    Položka č.: 44

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (112 €)

    litografie, 41 x 30 cm, sign. DU Jan Bauch, č. 37/100, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

    Aktuální cena: 3.000 CZK (112 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Paganini

    Položka č.: 45

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (75 €)

    litografie, 1963, 40,5 x 25,5 cm, sign. PD Jan Bauch 1963, rám, č. 9/100, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

    Aktuální cena: 2.000 CZK (75 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Portrét ženy

    Položka č.: 46

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (130 €)

    Aktuální cena: 3.500 CZK (130 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Položka č.: 47

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (167 €)

    uhel, papír, 1960, 54 x 23,5 cm, sign. LD Jan Bauch 1960, při okrajích zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

    Aktuální cena: 4.500 CZK (167 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Artisti

    Položka č.: 48

    tempera, tuš, papír, 1970, 26 x 38,5 cm, sign. PD Jan Bauch 1970, rám, oděrky na rámu, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Položka č.: 49

    kombinovaná technika, 1976, 45,5 x 30 cm, sign. PD Jan Bauch 76, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Penelopa

    Položka č.: 50

    glazovaná pálená hlína, v. 17,5 cm, sign. dole J. Bauch, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Setkání Odyssea s Penelopou

    Položka č.: 51

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (741 €)

    kombinovaná technika, 1973, 44 x 60 cm, sign. PD Jan Bauch 73, rám, vzadu popsáno autorem, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

    Aktuální cena: 20.000 CZK (741 €)

  • Ladislav Zívr

    (1909-1980)

    Položka č.: 52

    Vyvolávací cena: 6.900 CZK (256 €)

    Aktuální cena: 6.900 CZK (256 €)

  • Ladislav Zívr

    (1909-1980)

    Z cyklu z mikrosvěta

    Položka č.: 53

    Vyvolávací cena: 8.500 CZK (315 €)

    Aktuální cena: 8.500 CZK (315 €)

  • Ladislav Zívr

    (1909-1980)

    Z cyklu z mikrosvěta

    Položka č.: 54

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Položka č.: 55

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (556 €)

    akvarel, papír, 1959, 44 x 59 cm, sign. PD Josef Jíra 59, rám, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny

    Aktuální cena: 15.000 CZK (556 €)

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    U vody

    Položka č.: 56

    Vyvolávací cena: 58.000 CZK (2.149 €)

    kvaš, papír, 1977, 48 x 44 cm, sign. PD J. Jíra 77, rám, umělec, který procestoval řadu zemí a své zážitky zaznamenal nejen ve svých slavných denících, ale také v řadě obrazů, se v devadesátých letech s upřímným vyznáním a obdivem vrátil ve svých dílech k rodnému kraji. Jeho spontánní dramatické záz…

    Aktuální cena: 58.000 CZK (2.149 €)

  • František Říha

    (1910-1986)

    Nábřeží se stožárem

    Položka č.: 57

    Vyvolávací cena: 16.800 CZK (623 €)

    olej, sololit, 39 x 55 cm, sign. PD František Říha, studium architektury na ČVUT v Praze, žák prof. C. Boudy, K. Lidického a M. Salcmana na PedF UK tamtéž

    Aktuální cena: 16.800 CZK (623 €)

  • František Říha

    (1910-1986)

    Bílé město

    Položka č.: 58

    Vyvolávací cena: 33.000 CZK (1.223 €)

    Aktuální cena: 33.000 CZK (1.223 €)

  • Josef Liesler

    V antickém divadle

    Položka č.: 59

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (186 €)

    tuš, akvarel, papír, 1960, 28,5 x 19 cm, sign. PD Liesler 1960, rám, lehce pokrčený papír, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 5.000 CZK (186 €)

  • Ota Janeček

    Ležící

    Položka č.: 60

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (223 €)

    tuš, papír, 16,5 x 28,5 cm, sign. PD Janeček, rám, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 6.000 CZK (223 €)