Aleš Krejča
(1941)Výtvarník Aleš Krejča se narodil v březnu roku 1941 v Praze. Absolvoval Školu uměleckého priemyslu v Bratislavě (obor užitá grafika), poté studoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze (spec. ateliér plakátu a knižní grafiky, prof. František Muzika). Do roku 1971 byl ředitelem státního Zámku Kratochvíle v Jižních Čechách. Jako knižní grafik pracoval pro přední pražská nakladatelství Albatros, Artia, Aventinum, Čs. spisovatel, Mladá fronta, Odeon, Paseka, Torst. Obdržel několik cen a čestných uznání v soutěžích o nejkrásnější knihu roku. Je také autorem publikace Techniky grafického umění. Od roku 1971 se zúčastnil mnoha samostatných i kolektivních výstav doma i v zahraničí. V současné době žije a tvoří na Kokořínsku a v Praze. Je významným představitelem fantazijního umění v České republice.
Aleš Krejča
Kariatyda
Položka č.: 85Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.167 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2023 15:00
olej, plátno, 2022, 59 x 39 cm, sign. LD Krejča 22, rám, Aleš Krejča zaujímá přední místo mezi představiteli fantazijního realismu v českém výtvarném umění. Jako žák Františka Muziky vychází především ze surrealistických forem. Jeho tvorba je hluboce zakořeněna ve starší kulturní tradici, zejména ma…
Aktuální cena: 28.000 CZK (1.167 €)