Vlastní podobizna před štaflemi
olej, překližka, 1942, 48,5 x 38,5 cm, sign. LD Beneš 42, rám, Vlastimil Beneš je často spojován s umělci Skupiny 42, s nimiž ho spojují generační i názorové souvislosti. Přesto jeho tvorbu charakterizuje spíše vyhraněná individualita těžko zařaditelná do obecně formulovaných uměleckých tendencí. Charakterovým prvkem jeho tvorby se staly civilizační a technické motivy. Ve svých obrazech představuje divákům nejčastěji městské scenérie, průmyslové krajiny ale i nostalgické výjevy z českého venkova
Literatura: Jan Baleka, Vlastimil Beneš, Nakladatelství Artes, Praha 1999, č. 1
studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57
ID: 58
Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.084 €)
PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 03. 11. 2022 15:00
Aktuální cena: 50.000 CZK (2.084 €)
Odhadní cena: 60 000 - 80 000 Kč CZK