olej, akryl, karton, 1974, 49 x 48 cm, sign. PD Bělocvětov 74, rám, malíř Andrej Bělocvětov prokázal svůj talent již v brzkém mládí. Na Akademii výtvarných mění v Praze byl přijat bez zkoušek a v 17 letech se stal hostem Umělecké besedy. V mládí maloval krajiny a zátiší, v nichž kladl důraz především na barvu a tvar. Pod vlivem poválečných uměleckých směrů došel k vlastnímu uměleckému názoru. Dílo Andreje Bělocvětova je expresivní, zahrnuje cykly pohybujících se postav. Jeho dílo se pohybuje na hranici Picassovského klasicismu a nové věcnosti Georga Grosze a Otto Dixe. Pro své vyjádření používal nejrůznější prostředky, formy a způsoby vyjádření
Provenience: získáno z pozůstalosti autora
ID: 109
Vyvolávací cena: 59.000 CZK (2.459 €)
PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 27. 04. 2023 15:00
Aktuální cena: 59.000 CZK (2.459 €)
Odhadní cena: 80 000 - 100 000 Kč CZK