Josef Syrový (1879-1956)
žák prof. V. Brožíka na UMPRUM v Praze, V. Hynaise na AVU, K. Marra v Mnichově a J. Humberta v Paříži; malíř; od 1911 žil delší čas v Paříži; věnoval se malbě, námětově převažovala krajina Bretaně, prostředí Paříže, rybářské a venkovské náměty a maríny; vystavoval na Salonech v Paříži, 1945 v Praze na výstavě Národ svým umělcům, 1950 na Výtvarné úrodě; samostatně se představil 1928 a 1937 v Praze v Rubešově galerii, 1940 v Mazáčově síni v Praze; 1950 získal Riegrovu cenu
olej, plátno, 72 x 91 cm, sign. PD J. Syrový, rám
žák prof. V. Brožíka na UMPRUM v Praze, V. Hynaise na AVU, K. Marra v Mnichově a J. Humberta v Paříži
ID: 282
Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
DRAŽBA UKONČENA: 14. 05. 2024 17:41
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: ID5**9
Historie příhozu