Miroslav Houšť (1953)
žák prof. K. Součka na AVU v Praze, člen Jednoty českých výtvarných umělců; malíř, grafik; maluje olejem a temperou na plátno, v grafice používá litografii, lept, akvatintu, měkký kryt apod.; věnuje se krajinářské malbě, zátiším, kyticím, portrétům a figurálním kompozicím; zabývá se také ilustrací; původně maloval v Praze, pak přesídlil na své sídlo v Tursku; opakovaně pobývá na Šumavě v okolí Kašperských Hor, maluje ve veltruském parku apod.; jeho díla jsou v majetrku OG Litoměřice, Muzea Šumavy v Kašperských Horách, Středočeské galerie v Praze a muzea v Rostocku
Hrad Kašperk
lept, 22,5 x 19,5 cm, sign. Mir. Houšť, rám, č. 87/115
žák prof. K. Součka na AVU v Praze, člen Jednoty českých výtvarných umělců
ID: 132
Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
DRAŽBA UKONČENA: 14. 05. 2024 15:11
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: ID6**6
Historie příhozu