Mlhovina
suchá jehla, 1965, 10,5 x 9 cm, sign. PD Boštík 65, rám, typická práce významného českého abstrakcionisty, člena tvůrčí skupiny UB12 a jednoho z představitelů nové citlivosti. Mlhovina byla Boštíkovým oblíbeným tématem, které zpracoval v mnoha variantách
Provenience: Galerie Zdeněk Sklenář
Literatura: publikováno v katalogu Václav Boštík výběr z díla 1936-1997, galerie Aspekt, Brno 1998 , grafická příloha
žák W. Nowaka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, později UB 12 a Nové skupiny
ID: 5
Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 05. 2024 16:04
Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)
Poslední dražitel: ID1**3 Historie příhozu
Odhadní cena: 18 000 - 22 000 CZK