Georges-Henri Rouault (1871-1958)

Mon Doux Pays, oú etes-vous?

heliogravura, 1927, 42 x 59,4 cm, LD značeno v desce G. Rouault 1927, nabízená položka je dílem významného francouzského malíře a grafika, který měl spojitost s českým prostředím díky nakladatelské činnosti Josefa Floriana ze Staré říše. Z této spolupráce v Čechách zůstala řada krásných grafik a kreseb tohoto světově proslulého expresionisty s mystickými prvky v díle. Pro jeho tvorbu jsou charakteristické náboženské náměty, zažloutlý, při okrajích poškozený papír

Provenience: sbírka Josefa Floriana, posléze soukromá sbírka Jihlava

Literatura: soupis Isabelle Rouault: Oeuvre Gravé Rouault, vydáno André Sauret, Monaco 1978, č. 97

ID: 1

Vyvolávací cena: 3.000 CZK (108 €)

PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 28. 05. 2020 15:00

Aktuální cena: 3.000 CZK (108 €)

Odhadní cena: 8 000 - 10 000 CZK