František Gross (1909-1985)

Setkání u mlýna

olej, sololit, 1979, 20 x 30,3 cm, sign. PD F. Gross, rám, Tato práce je skvělým reprezentantem tvorby čelního představitele Skupiny 42 a spoluzakladatele skupiny Radar, Františka Grosse. Dílu nechybí nic z umělcova nezaměnitelného, hravého projevu, postaveného na plošnosti, který v sobě snoubí zájem o geometrii a fascinaci strojovou estetikou. V této malbě bravurně rozehrál komunikaci dvou „hlav – strojků“ umocněnou výraznou barevností.

žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar

ID: 21

Vyvolávací cena: 25.000 CZK (893 €)

Ukončení prvního podání: 28. 05. 2020 15:00

Aktuální cena: 27.000 CZK (965 €)

Odhadní cena: 35 000 - 50 000 CZK