Vladimír Komárek (1928-2002)

Zelená váza

olej, plátno, 35 x 25 cm, sig. LD V. Komárek, rám, Vladimír Komárek je svým okolím často označován za vypravěče. Jeho obrazy nejsou pouhou výpovědí, ale i příběhem samotným. Nesou si v sobě melancholickou lyričnost a poetičnost. Svojí tvorbou navazuje na slávu českého poetismu a imaginace, kterou před ním proslavil například Jan Zrzavý. Jemné až často nejasné kontury jdou ruku v ruce se světlými, pro Komárka charakteristickými, pastelovými tóny. I v tomto rozměrném obraze nás autor uvádí do jakéhosi příběhu, ve kterém však ponechává divákovi prostor pro vlastní fantazii. Mezi další bezesporu rozpoznatelný prvek autorovy tvorby patří symboličnost. Do svých obrazů Vladimír Komárek často komponuje, na první pohled zcela obyčejné předměty, za kterými však ukrývá sdělení. Opakuje tak často motiv židlí, otevřených oken, houslí, žebříků nebo váz s květinami. Tato na první pohled nevýrazná sdělení umocňují půvab Komárkových obrazů

Vystaveno: v Galerii Viva Zlín

ID: 24

Vyvolávací cena: 25.000 CZK (893 €)

PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 28. 05. 2020 15:00

Aktuální cena: 25.000 CZK (893 €)

Odhadní cena: 40 000 - 60 000 CZK