Karel Chaba (1925-2009)

Nábřeží

olej, plátno, 2006, 45 x 35 cm, LD monogr. Ch, sign. vzadu Chaba 2006, rám, typická ukázka z jedinečného a nezaměnitelného díla významného českého malíře, jenž studoval soukromě a rovněž se nikdy nepřihlásil k nějakému kolektivnímu hnutí výtvarných umělců. Na svých malbách originálním rukopisem ztvárňoval především Prahu, uchvátil mu Karlův most, Vltava i Hradčany. Jeho styl je malebný až romantický, snový, s charakteristickou barevností. Řada jeho výstav se uskutečnila také v zahraničí (Švýcarsko, Belgie, Egypt, Polsko, Německo). Dodnes jeden z velmi vyhledávaných českých umělců.

soukromé studium

ID: 25

Vyvolávací cena: 70.000 CZK (2.500 €)

Ukončení prvního podání: 28. 05. 2020 15:00

Aktuální cena: 70.000 CZK (2.500 €)

Odhadní cena: 50 000 - 70 000 CZK