Kamil Lhoták (1912-1990)

Stíhačka a míč

litografie, 1983, 18 x 12,5 cm, monogr. PD K.L., značeno na kameni Kamil Lhoták 83, rám, dílo významného českého malíře, grafika a ilustrátora, člena Skupiny 42, jenž patří mezi nejznámější osobnosti českého umění II. poloviny 20. století. Originalita Lhotákovy osobitě poetické malby je založena na básnickém pohledu. Věrná vyobrazení technických předmětů, které jsou často zasazeny do kontrastně snového rázu prostředí, jsou pro autora typickým námětem. Právě technický pokrok byl v Lhotákově tvorbě hlavním inspirativním zdrojem

Literatura: Soupis grafického díla, Kamil Lhoták Grafické dílo v kontextu ostatní tvorby, str. 390, č. G470

člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

ID: 29

Vyvolávací cena: 8.500 CZK (304 €)

PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 28. 05. 2020 15:00

Aktuální cena: 8.500 CZK (304 €)

Odhadní cena: 12 000 - 15 000 CZK