Emil Filla (1882-1953)

Zátiší s vázami květin

suchá jehla, 23 x 16,5 cm, sign. PD Emil Filla, rám, tvorba Emila Filly patří k pilířům české moderní malby 20. století a je především spjata s vlnou kubismu v českém malířství. Filla byl absolventem pražské Akademie výtvarného umění a spolu s B. Feiglem, B. Kubištou, V. Benešem a A. Procházkou zakladatelem skupiny Osma. Filla zásadním způsobem ovlivnil charakter českého moderního umění. Fillovým zdrojem inspirace se často stávala zátiší, která vynikala neobyčejnou tvarovou a kompoziční harmonií a výraznou prací s barvou

Vystaveno: Galerie Vltavín, Emil Filla - Grafika, kresby /19. 5. - 14. 6. 1998/

Literatura: soupis Emil Filla /Grafické dílo / Čestmír Berka - Odeon1969/ č. soupisu 111

žák prof. Thieleho a Bukovace na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Skupiny výtvarných umělců

ID: 9

Vyvolávací cena: 25.000 CZK (893 €)

Ukončení prvního podání: 28. 05. 2020 15:00

Aktuální cena: 25.000 CZK (893 €)

Odhadní cena: 40 000 - 50 000 CZK