Man Ray (1890-1976)

Cadeau 1921

litina a měď, 1921/1974, 17 x 10 x 10,5 cm, signováno na držadle Man Ray, 4625/5000, Man Ray se o vzniku svého prvního dadaistického objektu vyjádřil takto: Opatřil jsem si litinovou žehličku, takovou, jaká se nahřívá na kamnech. Spolu se Satietem jsem někde koupil sadu hřebíků a tubu lepidla. Jednoho dne jsem v galerii nalepil řadu hřebíků na spodní stranu žehličky, pojmenoval ji Cadeau (Dar) a připojil ji k výstavě. To byl můj první dadaistický objekt ve Francii (Man Ray, Vlastní portrét, česky vydal Odeon v r. 1968). Objekt vydal Luciano Anselmino (Turín), produkce Giorgio Barutti (Benátky), přiložen číslovaný a signovaný certifikát, objekt dodatečně signován a číslován bílou barvou, vynikající stav

Provenience: soukromá sbírka, Milán

ID: 4

Vyvolávací cena: 22.000 CZK (815 €)

DRAŽBA UKONČENA: 15. 06. 2020 18:03

Aktuální cena: 22.000 CZK (815 €)

Poslední dražitel: ID5**7 Historie příhozu