Tavík František Šimon (1877-1942)

Porte Saint-Denis, Paris

kolorovaný lept, 32,2 x 39 cm, sign. PD T.F. Šimon, rám, LD značeno č. 239, soupis A. Novák: Kronika Grafického díla T.F. Šimona, Hollar, č.375, v levém spodním rohu drobná žlutá skvrnka. T.F. Šimon byl malíř, grafik – dřevorytec, mistr leptu a mezzotinty, pedagog na Akademii výtvarných umění v Praze, zakladatel a předseda SČUG Hollar. Jeho dílo je ovlivněno protichůdnými tendencemi 90. let - secesním světonázorem a francouzskými impresionisty. Výrazně se projevuje také poučení japonským uměním, se kterým se seznámil přímo na ostrovech Země vycházejícího slunce. Šimonův zájem o městské náměty vrcholí pak v tvorbě zaměřené na výjevy z Paříže, New Yorku a Prahy.

ID: 161

Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 19. 11. 2020 15:00

Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

Poslední dražitel: ID7**6 Historie příhozu

Odhadní cena: 15 000 - 20 000 CZK