Zdeněk Burian (1905-1981)

malíř, ilustrátor, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského, člen Sdružení výtvarníků Purkyně. Zdeněk Burian je považován za jednoho z nejslavnějších českých ilustrátorů. Často přezdívaný malíř “dobrodružství“, jenž byl dobrodruhem i mimo malířské plátno, svými ilustracemi obohatil nejen literární ale i filmový svět. Pro svůj nepřehlédnutelně výjimečný talent byl přijat již ve čtrnácti letech na Akademii výtvarného umění v Praze. Svým veskrze originálním, avšak těžko zařaditelným projevem se stal Zdeněk Burian jednou z dominantních osobností české výtvarné scény 20. století.

Řiďte loď k Pacifiku

kvaš na papíře, 1937, 19,6 x 18 cm, sign. PD ZBurian, rám, pasparta, tato svébytná ilustrace dokresluje děj dobrodružného románu z Jižních moří. Líčí osud Davida Forsytha, burzovního makléře, který následkem krachu na burze přišel o veškerý majetek. Z nesnází ho však může vyvést obsah závěti zesnulého otce, jehož posledním přáním bylo, aby se Ralph vydal hledat svého zmizelého bratra, který se ztratil čtvrtý den po svém narození během bouře na moři

Literatura: Řiďte loď k Pacifiku, Karel Hloucha, Toužimský & Moravec 1937

ID: 5

Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

DRAŽBA UKONČENA: 29. 10. 2020 18:04

Aktuální cena: 110.000 CZK (4.400 €)

Poslední dražitel: ID7**0 Historie příhozu