Karel Valter (1909-2006)

Kos na piedestalu

tuš, akvarel, kvaš, papír, 1988, 29 x 45 cm, sign. PD VALTER 88, rám, popsáno autorem, tento umělecky nekonvenční malíř se prosadil také jako grafik a fotograf. Po druhé světové válce se jeho hlavním tématem stala krajina, příroda. Na tvorbě z tohoto období je dodnes oceňováno jeho nesmírně originální vidění světa, které dokázal velmi osobitým a pečlivě tvarově i barevně promyšleným stylem přenést na plátno. Výsledkem je v českém umění ojedinělé dílo silně působící na diváka

člen skupiny Linie, Sdružení jihočeských výtvarníků, skupiny Kolektiv, Index, člen výtvarného odboru Umělecké besedy v Praze

ID: 29

Vyvolávací cena: 22.000 CZK (880 €)

PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 25. 02. 2021 15:00

Aktuální cena: 22.000 CZK (880 €)