Jiří Načeradský (1939-2014)

Veselé zdravotnice

akryl, překližka, 1974, 49 x 52 cm, sign. PD Načeradský 74, rám, hravá ukázka z díla jednoho z vůdčích představitelů Nové figurace a České grotesky. Načeradský vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze u V. Rady, zúčastnil se také stipendijních pobytů v Paříži. Jeho dílo bylo vždy těsně spjato s ironickým až groteskním pohledem na lidskou figuru a na okolní svět vůbec. Časté jsou také erotické pohledy na ženská těla ztvárněná jednoduchými stylizovanými geometrickými tvary. Načeradského dílo je zastoupeno také ve stálé sbírce Centre de Georges Pompidou v Paříži. Posouzeno kurátorem a správcem pozůstalosti autora Petrem Machem, vzadu popsáno autorem, překližka zvlněna a v levé části poškozena

Provenience: z pozůstalosti autora

žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

ID: 56

Vyvolávací cena: 68.000 CZK (2.720 €)

PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 06. 05. 2021 15:00

Aktuální cena: 68.000 CZK (2.720 €)

Odhadní cena: 85 000 - 100 000 Kč CZK