Aleš Krejča (1941)

Výtvarník Aleš Krejča se narodil v březnu roku 1941 v Praze. Absolvoval Školu uměleckého priemyslu v Bratislavě (obor užitá grafika), poté studoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze (spec. ateliér plakátu a knižní grafiky, prof. František Muzika). Do roku 1971 byl ředitelem státního Zámku Kratochvíle v Jižních Čechách. Jako knižní grafik pracoval pro přední pražská nakladatelství Albatros, Artia, Aventinum, Čs. spisovatel, Mladá fronta, Odeon, Paseka, Torst. Obdržel několik cen a čestných uznání v soutěžích o nejkrásnější knihu roku. Je také autorem publikace Techniky grafického umění. Od roku 1971 se zúčastnil mnoha samostatných i kolektivních výstav doma i v zahraničí. V současné době žije a tvoří na Kokořínsku a v Praze. Je významným představitelem fantazijního umění v České republice.

Pomník děravé paměti

olej, plátno, 2017, 165 x 110 cm, sign.

žák prof. F. Muziky na VŠUP v Praze, člen UVU a Nového sdružení pražských umělců

ID: 7

Vyvolávací cena: 60.000 CZK (2.400 €)

DRAŽBA UKONČENA: 31. 10. 2021 18:06

Aktuální cena: 60.000 CZK (2.400 €)

Poslední dražitel: ID8**9 Historie příhozu