Jan Konůpek (1883-1950)

spolu s malířem E. Pacovským založili grafickou revui Veraikon. Těžiště Konůpkovy tvorby spočívá v grafice, tvorbě exlibris a ilustraci. Stylově vyšel ze secese ale zásadně ho ovlivnil také expresionismus a kubismus. Duchovní zázemí nacházel v mystice a vizionářství, inspiroval se klasickou a symbolistní literaturou.

Český bibliofil V. ročník

bibliofilie, sign. litografie J. Konůpek, obsahuje typografické ukázky, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1933, úprava M. Kaláb, vyzdobil K. Svolinský, 500 výtisků, celoplátěná vazba

žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

ID: 608

Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

Ukončení prvního podání: 23. 05. 2024 15:00

Aktuální cena: 600 CZK (25 €)