Benedictus Arias Montanus (1527-1598)

Biblia Hebraica (The Plantin Polyglot)

kniha, monumentální osmisvazkové biblické dílo zvané Biblia Sacra Hebraice, Chaldaice, Graece et Latine, zpracované pod vedením španělského filologa a biblisty Benita Ariase Montana a vydané v Antwerpách slavným tiskařem Christopherem Plantinem v letech 1568 až 1573. Arias Montano připravil na svou dobu převratné vydání Písma svatého, což se týkalo zejména Starého Zákona, který sestával z komparativního hebrejského, řeckého a aramejského textu a jejich latinských překladů. Tento pozdější výtisk je částí 6. dílu, který obsahuje části Starého Zákona s hebrejským textem a interlineárním (meziřádkovým) latinským překladem. Svazek obsahuje 5 starozákonních knih, řazených podle židovského Tanachu (Liber Psalmorum; Proverbia Solomonis, Iob, Canticum Cant., Ruth, Lamentationes Ierem., Ecclesiastes, Ester; Daniel, Hezra, Nechemiah; Libri duo Paralipomenon; a se separátní paginací knihy proroků Isaias, Ieremias, Ezechiel, Ofee, Ioël, ...Malachias), hebrejský text s meziřádkovým latinským překladem ital. teologa Xanta Pagnina ve dvousloupcovém formátu s přidanými gramatickými a jazykovými poznámkami, obs. titulní listy se tiskař. signety (u L. Psalmorum titul chybí), sloupkové glosy, iniciály, živé záhlaví, vytiskla a vydala dílna Plantinova zetě Francisca Raphelengia v Leydenu Ex Officina Plantiniana Raphelengii, v letech 1608 až 1614, polokožená novodobá vazba, zlacená ořízka, 763 + 527s., velmi dobrý stav, desky na hřbetu drobně poškozené a lehce odřené, papír zažloutlý, místy drobné nečistoty

ID: 1513

Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:57

Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)