Karel Demel (1942)

žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar; grafik, ilustrátor; studoval nejprve na pražské konzervatoři, poté působil jako učitel hudební teorie, následovala studia na VŠUP v Praze; je jedním z nejvýznamnejších představitelů imaginativního realismu sedmdesátých a osmdesátých let; jeho grafické dílo je převážně figurálně zaměřeno; tematicky je určeno jeho vztahem k hudbě; vytváří cykly mědirytin i jednotlivé grafické listy, kde usiluje o vyjádření hudebních motivů a nálad, lidských citů, především lásky; mědiryt provází tónovaných hlubotiskem; přibližně od 1981 se věnuje také kresbě a akvarelu; ilustruje poezii a vytváří ex libris; hraje na pozoun v kapele Grafičanka (J. Anderle, K. Demel, J. Pacák, J. Slíva, J. Suchánek); zastoupen ve sbírkách Slovenské národní galerie Bratislava, GHMP Praha, Galerie výtvarného umění Ostrava (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1998, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

Sbohem, 20. století

Bibliofilie, 1x sign. lept K. Demel (58/100), text J. Koubkové u příležitosti vstupu do nového tisíciletí, vyd. Zd. Šíma a P. Mach, 2000, ex. 58/100, 1x dvojlist a 1x grafický list, výborný stav

žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

ID: 999

Vyvolávací cena: 300 CZK (11 €)

DRAŽBA UKONČENA: 22. 11. 2018 23:00

Aktuální cena: 400 CZK (15 €)