Tomáš Bím (1946)

soukromé studium; malíř, grafik; vyučen tiskařem; v prvých letech se zaměřil na ilustraci, užitou grafiku a kresbu; věnuje se také malbě (olej, acryl); svými díly je zastoupen ve sbírkách NG Praha, VČG Pardubice, Rijkmuseum Meermanno Haag, sbírka Ex libris Chrudim, Tennis museum Gasper Oberhausen, s. p. t. TELECOM a jinde; ilustroval asi 30 knih, podílel se na bibliofiliích, vytvářel plakáty; pracoval jako knihtiskař, poté výtvarník divadelního studia Reduta, ale také jako pomocný dělník (písmomalíř, lakýrník apod.); nyní se cele věnuje výtvarné práci (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

Golfový míček

litografie, 1992, 64,5 x 45 cm, sign. DU Tomáš Bím 92, rám, autorský tisk V/X

studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium

ID: 441

Vyvolávací cena: 5.300 CZK (197 €)

PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 26. 09. 2019 15:00

Aktuální cena: 5.300 CZK (197 €)