Zdeněk Burian (1905-1981)

malíř, ilustrátor, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského, člen Sdružení výtvarníků Purkyně. Zdeněk Burian je považován za jednoho z nejslavnějších českých ilustrátorů. Často přezdívaný malíř “dobrodružství“, jenž byl dobrodruhem i mimo malířské plátno, svými ilustracemi obohatil nejen literární ale i filmový svět. Pro svůj nepřehlédnutelně výjimečný talent byl přijat již ve čtrnácti letech na Akademii výtvarného umění v Praze. Svým veskrze originálním, avšak těžko zařaditelným projevem se stal Zdeněk Burian jednou z dominantních osobností české výtvarné scény 20. století.

Waldo Fleming - Ztracená karavana

kniha, 20,5 x 14 cm, il. Z. Burian, vyd. Toužimský a Moravec, Praha, 1940, pův. plpl. vazba, 291s., lehce odřený hřbet, dobrý stav

ID: 16

Vyvolávací cena: 500 CZK (18 €)

DRAŽBA UKONČENA: 04. 05. 2020 17:15

Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

Poslední dražitel: ID2**0 Historie příhozu