Zdeněk Burian (1905-1981)

malíř, ilustrátor, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského, člen Sdružení výtvarníků Purkyně. Zdeněk Burian je považován za jednoho z nejslavnějších českých ilustrátorů. Často přezdívaný malíř “dobrodružství“, jenž byl dobrodruhem i mimo malířské plátno, svými ilustracemi obohatil nejen literární ale i filmový svět. Pro svůj nepřehlédnutelně výjimečný talent byl přijat již ve čtrnácti letech na Akademii výtvarného umění v Praze. Svým veskrze originálním, avšak těžko zařaditelným projevem se stal Zdeněk Burian jednou z dominantních osobností české výtvarné scény 20. století.

H. Hawthorne - Tajemství navajského kaňonu

kniha, 18 x 12 cm, il. Z. Burian, vyd. Toužimský a Moravec, Praha, 1934, edice S puškou a lasem, pův. clpl. vazba, 178s., kniha restaurována, velmi dobrý stav

ID: 17

Vyvolávací cena: 900 CZK (33 €)

DRAŽBA UKONČENA: 04. 05. 2020 17:16

Aktuální cena: 900 CZK (33 €)

Poslední dražitel: ID2**0 Historie příhozu