Zdeněk Burian (1905-1981)

malíř, ilustrátor, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského, člen Sdružení výtvarníků Purkyně. Zdeněk Burian je považován za jednoho z nejslavnějších českých ilustrátorů. Často přezdívaný malíř “dobrodružství“, jenž byl dobrodruhem i mimo malířské plátno, svými ilustracemi obohatil nejen literární ale i filmový svět. Pro svůj nepřehlédnutelně výjimečný talent byl přijat již ve čtrnácti letech na Akademii výtvarného umění v Praze. Svým veskrze originálním, avšak těžko zařaditelným projevem se stal Zdeněk Burian jednou z dominantních osobností české výtvarné scény 20. století.

Dhan Gopal Mukerdži - Můj slon Kárí

kniha, 24,5 x 19 cm, ilustrace a obálka Z. Burian, vyd. J. R. Vilímek, Praha, nedat., pův. nakl. vazba s pův. papírovou obálkou, 79s., velmi dobrý stav

ID: 20

Vyvolávací cena: 1.300 CZK (47 €)

DRAŽBA UKONČENA: 04. 05. 2020 17:19

Aktuální cena: 1.300 CZK (47 €)

Poslední dražitel: ID2**0 Historie příhozu