Zdeněk Burian (1905-1981)

malíř, ilustrátor, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského, člen Sdružení výtvarníků Purkyně. Zdeněk Burian je považován za jednoho z nejslavnějších českých ilustrátorů. Často přezdívaný malíř “dobrodružství“, jenž byl dobrodruhem i mimo malířské plátno, svými ilustracemi obohatil nejen literární ale i filmový svět. Pro svůj nepřehlédnutelně výjimečný talent byl přijat již ve čtrnácti letech na Akademii výtvarného umění v Praze. Svým veskrze originálním, avšak těžko zařaditelným projevem se stal Zdeněk Burian jednou z dominantních osobností české výtvarné scény 20. století.

Lov vikuní

tuš, papír, 21x 21 cm, sign. PD Z. Burian , ilustrace ke knize Vězeň z Cochabamby, Eva Hoffmannová, 1974, Albatros. Román o cestovali a přírodovědci Tadeáši Haenkovi, byl poslední dobrodružnou knihou, kterou Z. Burian ilustroval

Literatura: E. Hoffmannová, Vězeň z Cochabamby, Albatros 1974

ID: 5

Vyvolávací cena: 18.000 CZK (643 €)

DRAŽBA UKONČENA: 04. 05. 2020 17:13

Aktuální cena: 32.000 CZK (1.143 €)

Poslední dražitel: ID4**1 Historie příhozu