Zdeněk Burian (1905-1981)

malíř, ilustrátor, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského, člen Sdružení výtvarníků Purkyně. Zdeněk Burian je považován za jednoho z nejslavnějších českých ilustrátorů. Často přezdívaný malíř “dobrodružství“, jenž byl dobrodruhem i mimo malířské plátno, svými ilustracemi obohatil nejen literární ale i filmový svět. Pro svůj nepřehlédnutelně výjimečný talent byl přijat již ve čtrnácti letech na Akademii výtvarného umění v Praze. Svým veskrze originálním, avšak těžko zařaditelným projevem se stal Zdeněk Burian jednou z dominantních osobností české výtvarné scény 20. století.

Proti vlnám

kvaš, papír, 1935-1936, 26,5 x 34,5 cm, sign. PD Z. Burian, rám

Literatura: L. O. Retovský: Bouří a proti vlnám, čas, Širým světem, ročník 13 (1935-36), str. 325

ID: 6

Vyvolávací cena: 25.000 CZK (893 €)

DRAŽBA UKONČENA: 04. 05. 2020 17:05

Aktuální cena: 44.000 CZK (1.572 €)

Poslední dražitel: ID7**7 Historie příhozu