Zdeněk Burian (1905-1981)

malíř, ilustrátor, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského, člen Sdružení výtvarníků Purkyně. Zdeněk Burian je považován za jednoho z nejslavnějších českých ilustrátorů. Často přezdívaný malíř “dobrodružství“, jenž byl dobrodruhem i mimo malířské plátno, svými ilustracemi obohatil nejen literární ale i filmový svět. Pro svůj nepřehlédnutelně výjimečný talent byl přijat již ve čtrnácti letech na Akademii výtvarného umění v Praze. Svým veskrze originálním, avšak těžko zařaditelným projevem se stal Zdeněk Burian jednou z dominantních osobností české výtvarné scény 20. století.

Robinson staví krb a komín

kombinovaná technika, tuš, papír, 16,5 x 24,5 cm, sign. LD Z. Burian, rám, Pod převislou skalní stěnou se během měsíce nakupila hromada hrnčířské hlíny. Jednoho dne se Robinson dal do výroby cihel. Hlínu rozmělňoval vodou a hnětl ji na želvích štítech. Na dřevěné desce formoval z hlíny cihly. Str. 122

Literatura: J. V. Pleva, Robinson Crusoe, SNDK, 1956

ID: 7

Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.250 €)

DRAŽBA UKONČENA: 04. 05. 2020 17:06

Aktuální cena: 35.000 CZK (1.250 €)

Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu