Rudolf Adámek (1882-1952)

Krakonoš

olejová tempera, karton, 1930, 53 x 38 cm, sign. PD R. Adámek 30, rám, v dílech Rudolfa Adámka se setkáme s tajemnými krajinami, divokou přírodou či symbolickými vizemi, rezonujícími v lidském podvědomí. Adámek patří mezi členy skupiny Sursum, jež sdružovala umělce, toužící ve svých dílech zachytit niterné stavy člověka a duše, ale obracející se též k básnickým textům. Své umělecké vzdělání získané na Akademii u prof. Ženíška ještě v následujících letech rozvíjel na studijních cestách po Itálii a Paříži, která je považována za kolébku symbolismu. Ve své tvorbě lidské bytosti vydává napospas přírodním živlům či nelítostným silám a poukazuje tak na lidskou malost a nicotu, je-li člověk vystaven nezvratným zákonitostem universa

Provenience: z majetku České (dříve Československé) spořitelny

ID: 1

Vyvolávací cena: 5.000 CZK (179 €)

DRAŽBA UKONČENA: 30. 04. 2020 18:01

Aktuální cena: 16.000 CZK (572 €)