Michael Rittstein (1949)

Místo činu II.

akryl, plátno, 2009, 50 x 40 cm, sign. PD M. Rittstein 2009, rám, retrospektivní výstava prof. Michaela Rittsteina v Jízdárně Pražského hradu potvrdila autorovo mimořádné postavení na české výtvarné scéně. Jeho bravurní malířský přednes a nadčasové zachycení vztahů mezi příslušníky obou pohlaví mu přinesly uznání historiků umění i oblibu u sběratelů současného umění. Profesor Rittstein vedl 17 let Ateliér malířství na Akademii výtvarných umění v Praze, řada z jeho absolventů se již úspěšně etablovala na české výtvarné scéně. Autor je svým dílem zastoupen ve sbírkách vídeňské Albertiny, pařížského Centre G. Pompidou, pražské Národní galerie atd.

Vystaveno: M. Rittstein – Upytlačená dojnice, Galerie Vltavín 2009; M. Rittstein – Místo činu, Galerie Beseda v Ostravě 2010

Literatura: M. Rittstein – Místo činu, Galerie Beseda v Ostravě 2010, nestr.

studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

ID: 48

Vyvolávací cena: 58.000 CZK (2.320 €)

PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 28. 05. 2020 15:00

Aktuální cena: 73.000 CZK (2.920 €)

Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

Odhadní cena: 80 000 - 100 000 CZK