Emanuel Hosperger (1891-1984)

žák prof. Brucknera na Akademii v Mnichově; malíř; miloval moře, které bylo námětem jeho obrazů; samostatně vystavoval v Praze (1929, 1934), Plzni (1929), v roce 1936 na výstavě v Opatiji obdržel cenu za obraz Rozbouřené moře (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1999, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1999)

Mořský příboj

olej, plátno, 1939, 45,5 x 130,5 cm, sign. PD E. Hosperger 1939, rám, původní adjustace, DU na rámu kovový štítek Eman. Hosperger

žák prof. Brucknera na Akademii v Mnichově

ID: 119

Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 22. 09. 2022 15:00

Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)