Exotická tanečnice
patinovaný bronz na mramorovém podstavci, v. 65 cm, sign. a značeno na plintě, pozdější odlitek, Demetre Haralamb Chiparus (1886-1947) narozen v Rumunsku, žil a tvořil v Paříži. Jeho tvorba se vyznačuje vysokou dekorativností, věnoval se hlavně zobrazení tanečnic a krásných žen své doby. Pro velký komerční úspěch své práce na Salon des Artistes Français vystavoval jen sporadicky, přesto je považován za jednoho z nejlepších sochařů éry art deco. Představuje velmi kvalitní cizelérskou práci.
ID: 142
Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)
PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 22. 09. 2022 15:00
Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)