Usedlost v podvečer
olej, sololit, 1984, 39,5 x 120 cm, sign. PD František Říha 84, Vystudoval architekturu na ČVUT v Praze, byl žákem prof. Boudy, Lidického a Salcmana. Výrazně se prosadil také jako ilustrátor dětských knih. Člen výtvarné skupiny Radar, která oficiálně vznikla v roce 1960 a mezi jejíž členy patří, jak bývalí členové Skupiny 42, tak mladší autoři, za všechny F. Gross, F. Hudeček, L. Zívr, T. Rotrekl, Z. Mlčoch aj. Říha ve svých obrazech výtvarně poetizoval moderní město a civilizaci, většinu své tvorby však směřoval do oboru ilustrací pro děti. V jeho malbě najdeme vždy originální pojetí civilizace a moderního města, které dokázal ztvárnit poetickým způsobem.
ID: 56
Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)
PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 22. 09. 2022 15:00
Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)